Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Toptan: "Bu psikolojik bir savaştır."

05 Ekim 2008 / 18:34
TBMM Başkanı Köksal Toptan, 'Terör Kırılma Noktasına Getirilmişken, Adeta Kendini Yeniden Var Etmek İçin ve Tezkerenin Hemen Görüşülmesinin Birkaç Gün Öncesinde Harekete Geçilmiş Olması Aynı Zamanda Psikolojik Bir Savaştır' Dedi.
TBMM Başkanı Köksal Toptan, ''Terör kırılma noktasına getirilmişken, adeta kendini yeniden var etmek için ve tezkerenin hemen görüşülmesinin birkaç gün öncesinde harekete geçilmiş olması aynı zamanda psikolojik bir savaştır'' dedi.

Toptan, Macaristan Ulusal Meclis Başkanı Katalin Szili'nin resmi davetlisi olarak geldiği Macaristan'daki incelemelerini tamamladı.

Terör saldırısına değinen Toptan, ABD başta olmak üzere Irak yetkililerinin bundan ders alarak önümüzde takip edeceğimiz politikalar konusunda Türkiye'ye destek vermesi gerektiğini söyledi.

Sınırdışı operasyon süresinin 17 Ekimde sona ereceğine, 10 gün içerisinde tezkerenin süresinin 1 yıl uzatılması için Genel Kurulda görüşmeler yapılacağı bir zamanda böyle bir saldırı olmasına ilişkin soru üzerine Toptan, ''O da ilginç. Başka ilginç noktalar var. Türkiye, devlet bütün kurumlarıyla terörle ilgili çok geniş bir takım görüşmeler, ortak politikalar tespit etmeye çalışırken, terör kırılma noktasına getirilmişken, adeta kendini yeniden var etmek için ve tezkerenin hemen görüşülmesinin birkaç gün öncesinde harekete geçilmiş olması aynı zamanda psikolojik bir savaştır. Türkiye olarak bu tür oyunlara gelmemek, terörün kırılan belinin gerektirdiği karşı atakları yapmamız gerektiğini düşünüyorum'' diye konuştu.
sondakika
Bu haber toplam 884 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri