Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Toroğlu kural hatası dedi

21 Aralık 2008 / 14:15
F.Bahçe'nin ilk golünde hakemin ofsayt kararını değiştirip golü vermesine Toroğlu "Kural hatası" dedi, Ama tek başına kaldı.
F.Bahçe'nin ilk golünde hakemin ofsayt kararını değiştirip golü vermesine Toroğlu "Kural hatası" dedi ve maçın tekrar edilmesi gerektiğini savundu. Ama bu görüşünde tek başına kaldı.

ERMAN TOROĞLU: PEKİ ÇALAN DÜDÜK NE!

Kuddusi maçı başlatıyor. Sonra karar değiştirip golü veriyor. Yüzde yüz kural ihlali var. Şimdi diyecekler Konya oyuna başlamadı. Top ceza alanı dışına çıkmadı. Peki çalan düdük ne. O da bekçi düdüğü olsun.

SERDAR ÇAKMAN: SÖZ KONUSU BİLE DEĞİL!

Kural hatası söz konusu değildir. Hakemin elini havaya kaldırması gol iptali de olabilir. Hakem hatası vardır, ancak kural hatası değildir. Kimse hakemlik camiasını zor durumda bırakacak açıklamalar yapmamalıdır.

BÜLENT YAVUZ: KARAR DEĞİŞEBİLİR

Kural hatasıyla uzaktan yakından bir ilgisi yok. Hakem isterse 20 kere düdük çalsın. Oyun yeniden başlayıncaya kadar düdüğünü istediği kadar çalabilir. Oyun durmuş vaziyette olduğu için burada bir hatadan bahsedemeyiz.

METİN TOKAT: GOL KARARI DOĞRUYDU...

Kuddusi Müftüoğlu, Önder'i ofsayt olarak değerlendirerek res'en golü iptal etti. Ancak daha sonra yardımcı hakemiyle konuşarak pozisyonun ofsayt olmadığını öğrenince geç de olsa golü verdi. Kanımca kararı doğruydu.

İSMET ARZUMAN: OYUN BAŞLAMADIĞI İÇİN...

Hakem Maç içinde verdiği kararı değiştirebilir. Bunda bir şey yok. Çalan düdüğün ardından Konya maça başlasaydı işte o zaman Müftüoğlu kararını değiştiremezdi. Bu şekilde değiştirseydi kural ihlali olurdu.
Kaynak:
Bu haber toplam 1308 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri