Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tövbekarlar yarışması sıra dışı 'format'

24.10.2009 12:33
Ateistlerin din adamlarınca ikna edilmeye çalışıldığı tartışmalı yarışma programı, ''en sıra dışı format'' seçildi.
İlginç formatlara imza atan Seyhan Soylu'nun yarattığı yarışmanın dünya prömiyeri, geçen hafta Cannes'de yapıldı. Prömiyere dünyanın çeşitli yerlerindeki televizyon yapımcıları katıldı.

Türkiye'de ve dünya genelinde çok tartışılan program, medya endüstrisi hakkında yayın yapan C21 dergisinde de ''en sıra dışı format'' seçildi.

Programın dünya haklarını temsil eden Londra merkezi Global Agency'nin yöneticisi İzzet Pinto, AA muhabirinin sorularını yanıtlarken, yarışmaya televizyon yapımcılarının yoğun ilgi gösterdiğini söyledi. Şimdiye kadar programın Hollanda, Brezilya ve Hindistan'da yayımlanmasının kesinleştiğini belirten Pinto, prömiyer sonrasında da birçok televizyonun kendileriyle röportaj yaptığını bildirdi. Programın tanıtımı için ekibin din adamları kostümü giydiğini anlatan Pinto, Cannes sokaklarındaki turistlerin kendilerini önce şaşkınlıkla karşıladığını, sonra fotoğraf çektirdiklerini dile getirdi.

Pinto, bazı sert eleştiriler de aldıklarını ancak yarışmanın titizlikle yürütüleceğini ifade ederek, ''Bu formatı dünyaya açmaktan büyük gurur duyuyoruz. 'Biri Bizi Gözetliyor', 'Survivor', 'Var Mısın Yok Musun' gibi uluslararası üne kavuşmuş formatların arasında bir Türk formatı da yer almak üzere'' dedi.

10 ateisti bir evde toplayarak, sırasıyla imam, haham, papaz ve budist rahiple buluşturan format, 3 aylık sürecin sonunda ateistlerin din seçmesiyle son buluyor.
Bu haber toplam 1204 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri