Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Trabzon Otomotiv Fuarı açıldı

04 Haziran 2008 / 17:05
Trabzon Dünya Ticaret Merkezinde bu yıl altıncısı organize edilen Otomotiv Fuarı 2008 açıldı
Trabzon Otomotiv Fuarı açıldı

Trabzon Dünya Ticaret Merkezinde bu yıl altıncısı organize edilen Otomotiv Fuarı 2008 açıldı.

Otomotiv Fuarı 2008'in açılış törenine, Trabzon Belediye Başkan Yardımcısı Gürsel Gençsoy, İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, Otomobil Distribütörleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Aybar, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Eren, çok sayıda davetli ve vatandaşlar katıldı.

Otomobil Distribütörleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Aybar, törende yaptığı konuşmada, otomotiv sektörünün Türkiye'nin yıldızı ve gelişen sektörü olduğunu belirterek, ''Bu yılki ihracatımız, geçen yılın aynı dönemine oranla daha üst seviyelere ulaştı. İç pazarın canlılığı ekonomik istikrara bağlıdır. Son 2-3 yılda da bu istikrar ülkemizde sağlanmış durumdadır. Bu anlamda ekonomik istikrarın devamının sağlanması gerekiyor'' dedi.

ADG Fuarcılık Karadeniz Bölge Müdürü Bilge Konak ise fuarı bölge genelinde 13 ilden 30 bin kişinin ziyaret etmesini beklediklerini söyledi.

Fuarda 21 firmanın stant açtığını ifade eden Konak, ''Geçen yıllarda düzenlenen fuarlarda elde edilen başarılı sonuçlar, ziyaretçi sayısının ve sergi alanının her yıl büyümesinde etkili olmaktadır. Ülkemizin önemli otomobil fuarlarından biri haline gelen Trabzon Otomotiv Fuarı, bu yıl da sektörün buluşma noktası olarak başarı ile hedeflerine ulaşacaktır'' diye konuştu.

Törende, konuşmaların ardından, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Trabzon Otomobil Bayileri Derneği Başkanlığı arasında satış, pazarlama ve otomotiv teknolojileri alanında personel yetiştirme kurslarının açılmasına yönelik işbirliği protokolü imzalandı.

Fuar, 8 Haziran'a kadar, 12.00-21.30 saatleri arasında açık olacak
Kaynak:
Bu haber toplam 1812 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri