Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Trabzon'da Güneş Yeniden mi Doğuyor?

13.05.2009 01:43
Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, ismi bordo-mavili camiayla anılan Şenol Güneş hakkında önemli açıklamalar yaptı.
Süper Lig'de kalan üç haftayı kayıpsız atlatmanın planlarını yapan Trabzonspor'da, gizlice süren teknik direktör arayışlarında yönetim kurulu Şenol Güneş ismi üzerinde karar kıldı.

Trabzonspor Başkanı Şener, Şenol Güneş'i teknik direktörlük için düşündüklerini birkez daha yineledi. Başkan, "Yerli hoca istiyorum. Şenol, Türkiye'nin en iyi hocalarından biri ve aklımızdaki ilk isim" dedi

Şener, Güney Kore'nin FC Seoul takımını çalıştıran eski teknik direktörleri için, "Aklımızdaki ilk isimlerden biri. Yerli hoca ısrarım devam ediyor. Şenol Güneş de Türkiye'nin en iyi hocalarından biri. İnşallah hayırlısı olur" yorumunu yaparak Güneş'in yuvaya dönüşü konusunda açık kapı bıraktı.

Başkan Sadri Şener'in talimatı ile Şenol Güneş'le temasa geçmeye hazırlanan yönetim, futbolculara gelen teklifleri de değerlendirmeme kararı aldı.

Önümüzdeki günlerde tecrübeli teknik adama resmi bir teklif yapmaya hazırlanan yönetim içinde özellikle Başkan Sadri Şener'in, bu isim konusunda ısrarcı olduğu belirtildi.

Ancak Şenol Güneş'in daha önce iki kez çalıştığı ve yollarını ayırdığı Trabzonspor'a tekrar dönmeye sıcak bakmadığı öğrenildi.

Bu arada yönetimin Şenol Güneş dışında Samet Aybaba ve Ertuğrul Sağlam'la da görüşmelerini sürdürdüğü bildirildi.

YENER: "ŞENOL GÜNEŞ'E ÇOK SICAK BAKIYORUZ"
Bordo - mavili takımın Genel Sekreteri Hasan Yener, Şenol Güneş'in listelerinin üst sıralarında olduğunu belirterek, "Şu anda her hangi bir hocaya teklif yapmadık. Ama Şenol Güneş camiamızın da sıcak baktığı isimlerden birisi" diye konuştu.

Yener, futbolculara gelen teklifleri değerlendiremeyi düşünmediklerini de belirterek, "Henüz hiçbir futbolcumuz için resmi teklif almadık ancak geldiği taktirde de kimseyi satmayı düşünmüyoruz. Bir futbolcunun yerine ondan daha yeteneklisini almadan kimseyi satmayı düşünmüyoruz" dedi.

Bu haber toplam 898 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri