Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Trabzon ticaret merkezi olacak

15 Mayıs 2008 / 11:53
Trabzon Limanı transit ticaretin merkezi olacak.

İran Ulaştırma Bakan Yardımcısı Bokharaei, Albayrak Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak'ı ziyaret etti.

İstanbul'da yapılacak 'Uluslararası Karayolu Taşımacılığı Birliği' toplantısına katılmak üzere İstanbul'a gelen İran Ulaştırma ve Karayolları Bakan Yardımcısı Muhendis Bokharaei, İran İslam Cumhuriyeti Başkonsolosu Seyyid Kemal Yasini ve bakanlık heyeti, Albayrak Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak, Genel Koordinatör Dr. Ömer Bolat ve Genel Koordinatör Yardımcısı Dr. Osman Aşkın ile biraraya geldi.

ENGELLER KALKACAK

Albayrak şirketinde gerçekleşen görüşmede, Türkiye ile İran arasındaki ulaştırma hizmetleri ile Trabzon Limanı'nın üzerinden yapılan transit ticaretin geliştirilmesi konusu ele alındı. Konuyla ilgili gazetemize açıklamada bulunan Albayrak Şirketler Grubu Genel Koordinatörü Dr. Ömer Bolat, Avrupa ve Türkiye üzerinden İran'a ve Uzakdoğu ülkelerine yapılacak karayolu taşımacılığının yeniden aktif hale getirilmesi gerektiğini söyledi. Bolat, 'İki ülke arasında taşımacılık alanında 'ayakbastı ve mazot fiyatlarından' kaynaklanan önemli bürokratik engeller var. Sayın İran heyetine sorunları anlattık. Kendileri söz konusu engellerin kaldırılması konusunda girişimde bulunacağını belirtti' dedi.

Görüşme sonunda Albayrak Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak, İran Ulaştırma ve Karayolları Bakan Yardımcısı Bokharaei ile İstanbul Konsolosu Seyyid Kemal Yasini'ye çeşitli hediyeler takdim etti.

Yeni Şafak - Oktay Mehmet

Bu haber toplam 1114 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri