Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Trabzonlu Esnaflar da 'İndirim Kampanyası' İstiyor

03 Aralık 2008 / 17:36
Esnaf ve Sanatkârlar Derneği (Esder) Trabzon Şubesi, Piyasalarda Yaşanan Durgunluğu Aşmak Adına 'Alışveriş Kampanyası' Başlatma Çağrısı Yaptı. Esder Yetkilileri, Esnaf ve Tüketici Dayanışmasını da Sağlayacaklarına İnandıkları Böyle Bir Uygulamaya Trabzon'
Esnaf ve Sanatkârlar Derneği (ESDER) Trabzon Şubesi, piyasalarda yaşanan durgunluğu aşmak adına 'alışveriş kampanyası' başlatma çağrısı yaptı. ESDER yetkilileri, esnaf ve tüketici dayanışmasını da sağlayacaklarına inandıkları böyle bir uygulamaya Trabzon'un şiddetle ihtiyacı olduğunu bildirdi.

ESDER Trabzon Şube Başkanı Hasan Aydın, yaptığı açıklamada, İstanbul'da başlatılan 'Alışveriş İçin Gün Bugün' türü bir indirim kampanyasının Trabzon'da da başlatılması gerektiğini söyledi. Böylesi bir kampanyanın ekonomik sıkıntı içerisindeki esnafı bir nebze olsun rahatlatacağına işaret eden Aydın, "Küresel kriz nedeniyle piyasalarda yaşanan mali sıkıntı ve durgunluğu aşmak, krizin etkilerini en aza indirmek, birlik ve beraberlik ruhunu hayata geçirmek adına, yurt çapında düzenlenmekte olan alış veriş kampanyalarının benzeri ilimizde de hayata geçirilebilir. Böyle bir kampanya esnafı rahatlatacağı gibi, esnaf ve tüketici arasındaki dayanışmayı da geliştirecektir." dedi.

Esnaf ve sanatkârlar olarak böylesi bir adımın atılmasına hazır olduklarının altını çizen Aydın, Trabzon'un böyle bir uygulamaya şiddetle ihtiyacı olduğuna dikkat çekti.

Bu haber toplam 728 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri