Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TS Barcelona ile maç yapacak

23.03.2010 19:03
Trabzonspor Basketbol takımı Barcelona ile bir hazırlık maçı yapmak istiyor.

Trabzonspor Basketbol Kulübü Genel Direktörü Doğan Hakyemez, hayatını kaybeden Galatasaray Kulübü Eski Başkanı Özhan Canaydın için, ''Özhan ağabey, duruşu ve kişiliğiyle Türk sporunda gerçek centilmen bir başkandı'' dedi.

Doğan Hakyemez, Basketbol Federasyonu'nun internet sitesinde kendisiyle yapılan röportajda, Galatasaray Kulübü Eski Başkanı Özhan Canaydın'ın vefatından duyduğu üzüntüyü dile getirirken, Fenerbahçe Ülker ve A Milli Basketbol Takımı Antrenörü Bogdan Tanjeviç'in de kısa sürede sağlığına kavuşacağına inandığını söyledi.

Özhan Canaydın'ın, Galatasaray'da basketboldan gelen sarı kırmızılı takımın başkanlığını yapmış ve her dönemde Galatasaray için varını yoğunu vermiş değerli bir ağabeyleri olduğunu belirten Hakyemez, ''Aramızdan ayrılması bir spor adamı olarak beni üzdüğü gibi spor camiasında da şok etkisi yarattı. Özhan ağabey, duruşu ve kişiliğiyle Türk sporunda gerçek centilmen bir başkandı. Türk sporuna fair-play getiren bir kişiydi. Türk spor camiası onu çok arayacak'' diye konuştu.
Canaydın'ın ailesine ve Türk spor camiasına başsağlığı dileyen Hakyemez, şöyle devam etti:

''Onunla ilgili bir anımı da anlatmak istiyorum. Ben Galatasaray'da menajer olarak görev yapıyordum ve kendisi yönetim kurulunda değildi. O dönem başkanımız Faruk Süren'di ve basketbol şubesine Ahmet Yolalan bakıyordu. Maddi olarak sıkıştığımız bir ortamda, Ahmet Yolalan'ın evinde toplandık. Özhan ağabey de bu toplantıya katılarak tek tek bizlerle ilgilendi ve o zaman için önemli miktarda parayı da bana yollayarak biraz olsun nefes almamızı sağladı. O zaman bunu yaparken karşılığını beklemedi ve borç olarak vermedi, o meblağı hediye etti. İçinde bu derece Galatasaray'ın sevgisiyle yaşayan bir büyüğümüzdü, nur içinde yatsın.''

Milli Takım Başantrenörü Bogdan Tanjeviç'in rahatsızlığı konusunda şok yaşadığını anlatan Hakyemez, ''Nedenine gelince, kendisi sağlığına çok dikkat eden birisidir. Her sene check-uptan geçer ve her fırsatta spor yapar. Tek tutkusu puro içmektir. Böyle bir rahatsızlık geçirmesi hepimizi üzdü. Ama onun kişiliğiyle ve inatla bu hastalığın da üstesinden geleceğine inanıyorum. Bu arada Trabzonspor basketbol takımı ve sponsorumuz Medical Park, Tanjeviç'in sağlığı konusunda her desteği vermeye hazırız. Kendisine geçmiş olsun diyorum ve bir an önce gerek milli takım gerek Fenerbahçe Ülker'deki görevlerinin başında görmek isteğimizi dile getiriyorum'' ifadelerini kullandı.

-''ÖNEMLİ YERLERE GELECEĞİZ''-
Trabzonspor Basketbol Kulübü'nün daha önce yöneticilerinin desteği ile ayakta durmaya çalışan bir takım durumunda olduğunu ifade eden Hakyemez, ''Bugün ise çok önemli sponsorları arkasına alarak sağlam bir yapıya kavuşmak üzere. Medical Park gibi önemli bir ismi ana sponsor olarak almamız, maddi anlamda gücümüzü artırmıştır. Bunun dışında Sun Express ulaşım, AND1 spor ekipmanları, GNC de sporcuların vitamin ihtiyacını karşılayan sponsorlar olarak takımımıza büyük katkı sağlıyor. Birkaç sponsoru daha arkamıza aldığımız takdirde maddi ve diğer konularda sağlam bir yapıya kavuşacağız ve Türk basketbolunda önemli bir yere geleceğiz'' dedi.

-BARCELONA İLE HAZIRLIK MAÇI-
Ekim ayında Trabzon'da 7 bin 500 kişilik spor salonunun açılışının yapılacağını belirten Hakyemez, ''Trabzonspor Basketbol Kulübü olarak salonun açılış maçını İspanya'nın ünlü kulübü Barcelona ile oynamak istiyoruz. Bunun nedeni de renklerimizin aynı, yani bordo mavi olması. Barcelona Avrupa'nın 1 numaralı takımı. Bizim için bu zor bir hedef ama Barcelona'yı getirmek için bugünden girişimlerde bulunacağız'' diye konuştu.

Hakyemez, şu anda maddi hiçbir sorunlarının olmadığını kaydederek, ''Oyuncu bazında Harold Jamison'u alarak kadromuzu güçlendirmiş durumdayız. Bu kadronun Beko Basketbol Ligi'ne çıkması sürpriz olmaz. Beko Basketbol Ligi'ne çıktığımız takdirde, ligin ortalarında mücadele eden, play-off'u kovalayan, Avrupa'ya girmeyi isteyen bir takım hedefliyoruz. Buna göre bir maddi yapı ve kadro oluşturacağız'' dedi.
Bu arada Trabzonspor Basketbol Kulübü bir açıklama yaparak, Tanjeviç'e 'geçmiş olsun' dileğinde bulundu. Açıklamada, ''Erkek Milli Takımlar Teknik Direktörü Bogdan Tanjeviç'e geçirdiği rahatsızlık nedeniyle acil şifalar diliyoruz. İhtiyaç duyulması halinde gerek Trabzonspor Basketbol Kulübü, gerekse sponsorumuz Medical Park her türlü desteği vermeye hazırdır'' denildi.

Bu haber toplam 3900 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri