Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İnanılmaz pozisyonlar kaçtı

07.03.2009 16:06
Trabzonspor ile Konyaspor arasındaki maçta heyecan büyük ama gol yoktu. Her iki takımın forvetleri de girdikleri inanılmaz pozisyonları kaçırdı. Son dakikada ise gözler hakemdeydi çünkü...
Maça Konyaspor'un vuruşu ile başlandı. Uzun bir vuruşla Konyaspor rakip kalede ilk atağı geliştirmek istedi ama Trabzonspor defansı bu atağı taçla kesti...

Maçın üçüncü dakikasında Trabzonspor'un kullandığı serbest vuruş sonrası defansın arkasından yapılan bir vuruş topu ağlara gönderdi ama top gol olarak değer kazanmadı. Hakem bu pozisyonda ofsayt tespit etti. Selçuk'un kullandığı serbest vuruş sonrası altı pas içinde kalan iki Trabzonsporludan biri olan Giray kafa vuruşu ile topu ağlarla ağlara gönderdi ancak bu top gol olarak değer kazanmadı..

Yattara dördüncü dakikada topu sağ kanattan taşıdı ve ceza alanına ortaladı ama kimsenin olmadığı pozisyonda topu kaleci Oğuzhan rahatlıkla kontrol etti.

8. dakikada Egemen'in pasıyla hareketlenen Umut, Ayman'ın yaptığı müdahale sonrası yerde kaldı. Faul atışından sonuç alınamadı.

Konyaspor 12. dakikada Veysel ile tehlikeli geldi. Veysel cezaalanına girdi ama tam topla buluytuğu anda kendisini onun önüne atan Song çok önemli bir pozisyonu başlamadan bitirmeyi başardı.

14. dakikada bu kez Serhat tehlikeli şekilde defansın arasına sızdı ve topu istedi. Song yine müthiş bir zamanlama ile kendisini topun önüne atarak atağın gole dönüşmesini engelledi.

18. dakikada Veysel 6. pasın içinde kale ile karşı karşıya kaldı vuruşunda herkes gol beklenken son anda uçarak müdahele etmeyi başaran Song'un ayak darbesi ile top dışarı gitti. Bu müdaheli ile Song takımını ard arda 5 dakika içinde 3 golden kurtarmış oldu.

20. dakikada Veysel defanstan bir kez daha sıyrıldı ve ceza alanı içindeki Serhat'a topu kazandırmak istedi ama bu kez Egemen topu Serhat'ın kazanmasına izin vermedi. Kaleci topun kornere gitmesini enelledi ve atak sona erdi.

21. dakikada bu kez Konyaspor bülent ile ceza alanına sol kanattan girdi, önündeki rakibinden kurtulmayı başardı ama topu kaleye gönderemedi.

22. dakikada kazanılan serbest vuruşta Ayman topu 30 metreden doğrudan kaleye göndermeyi denedi ama top kaleci Syla'nın kontrolü altında avuta gitti.

23. dakikada Yattara ile atak deneyen Trabzonspor'un atağı avutta sonuçladı.

24. dakikada taç atışından gelişen atakta Yattara ceza alanı içinde topla buluştu ama hakem Yattara'nın ofsaytta olduğunu işaret etti.

29. dakikada Trabzonspor kalabalık ve tehlikeli geldi ama paslaşma sırasında araya giren bir Konyasporlu defans oyuncusu atağı bitirmeyi başardı.

34. dakikada Yattara bir şut denedi top kalecide kaldı.

37. dakikada Selçuk'un ortasına Egemen'in kafa vuruşu üstten auta giderken, pozisyon sonrası Umut'la girdiği ikili mücadele sonrası Mihajlov yerde kaldı ve bir süre tedavi gördü.

39. dakikada Gökhan cezalanı içinde topla buluştu rakibininden topu kurtardı ve çaprazdan direkt kaleyi denedi ama top kaleci Oğuz'ın kucağında kaldı.

40. dakikada Colman savunmanın arkasında Egemen'i gördü ve ona akllı bir pas çıkarttı. Egemen topu kontrol ettiği anda defans topu kornere göndermeyi başardı.

41. dakikada Cihan şansını edenedi ama cezaalanı dışından gönderilen top üst direğin bir karış üstünden avuta gfitti.

42. dakikada Trabzonspor Umut ile gol şansı yakaladı ama Umut'un kafa vuruşunda top kaleci Oğuzhan'da kaldı.

44. dakikada Ayman, Colman'ın sertlikle durdurunca sarı kart gördü.

45. Yattara ile Tayfun'un mükemmel duvar pasları sonrası Tayfun harika bir orta yaptı, Gökhan Ünal altı Pas içinde topla buluştu önünde sadece ağlar vardı, dokunsa gol olacaktı ama o kadar sert dokundu ki top kalenin üstünden herkesin şaşkın bakışları arasında avuta gitti.

Hakem maça bir dakika oynanmayan süre ile ilave edildi. Bu dakida ceza alanı içindeki pozisyonda Konyasporluların vuruşunda top trabzonsporlu savunma oyuncusunun koluna çarptı. Hakem bu çarpmayı pozisyon gereği olarak yorumladı ve maçın ilk yarısını bitirdi.Kaynak:
Bu haber toplam 1158 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri