Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

‘SENEYE DE ŞAMPİYONLUK YARIŞINDAYIZ’

15.03.2010 18:56
Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, bu sezon kazansalar da kaybetseler de ligde gidebilecekleri yere kadar gideceklerini söyeyerek 'Seneye de şampiyonluk yarışı içinde olacağız' dedi.

Trabzonspor'da oluş nedeninin belli olduğunu, yoksa kendisinin bir beklentisinin olmadığını ifade eden Güneş, şöyle devam etti:

''Antrenörlüğümü ispatlayacak bir şeyim yok. Herkesi bu takım etrafında bütünleştirip dertleri ve sevinçleri de bir paylaşalım. Ne kadar paylaşabiliyorsak. Yetkili, görevli, sorumlu olanlar ona göre hareket etmelidir. Biz de kendi yetkimiz içinde, Trabzonspor'a ne verebileceksek vereceğiz, kimden yararlanabileceksek yararlanacağız ve adım adım hayal edilen kulübe doğru yürüyeceğiz.''

Bu sezon kazansalar da kaybetseler de ligde gidebilecekleri yere kadar gideceklerini kaydeden Güneş, ''Seneye de şampiyonluk yarışı içinde olacağız. Trabzonspor'un adının geçtiği yerde şampiyonluk lafı zaten geçer. Bu lafı sürekli olarak kullanmaya da gerek yok. Şu anda şampiyonluk kolay mı? Hayır, zor. İmkansız mı? Hayır, matematiksel şansımız devam ettikçe bu iddiamızı kovalarız. Yani 'biz şampiyon olamayacağız' diye birşey söylemiyoruz. Bunu kimse bu şekilde dile getirmesin. Ancak 'şampiyon olacağız' iddiasını da şu anda ortaya koyamayız. Bunlar sadece sizin alacağınız sonuçlara bağlı değil, rakiplerin de pozisyonu önemli'' dedi.

 

-''FATİH TEKKE YİNE GELEBİLİR''-

 

Güneş, Fatih Tekke'nin Trabzonspor'un ürettiği önemli bir oyuncu olduğunu belirterek, ''Kulübü, 6 aylık bir sözleşmesi kalmasına rağmen çok para istiyordu. Bu para verip de alınabilirdi ancak onun da riskleri vardı. Bu olayın olmaması Fatih'e kızmayı gerektirmez. Fatih'i ben de samimi olarak istedim. Yönetim de bunu kabul etti. Bunun olması için uğraştık ama son aşamada olmadı. Daha sonraki süreçte Rubin Kazan devreye girerek o parayı verdi'' dedi.

Borç yapan bir kulüp olmamaları, aksine mevcut borçlarını da temizlemeleri gerektiğini kaydeden Güneş, ''Seneye bakarsınız ki Fatih orada uyumsuzluğu ya da herhangi bir sorun oldu, anlaşamadı. Fatih yine gelebilir. Oynadığı müddetçe, gücü varsa, takıma katkı yapacaksa yine gelebilir. Şu anda gelmedi, ileride başka bir görevle kadroya dahil olabilir. Trabzonspor ile sembolleşmiş bir oyuncuyu dışlamak doğru değil'' ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 896 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri