Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Trajediye sessiz kalınamaz

29 Aralık 2008 / 16:19
Erdoğan-Ebul Geyt görüşmesinde, İsrail'in Gazze'ye saldırısı konuşuldu.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Mısır Dışişleri Bakanı Ahmed Ebul Geyt ile yaptığı görüşmede, Gazze'deki insani trajediye sessiz kalınamayacağını ve uluslararası toplumun mutlaka harekete geçmesi gerektiğini söylediği öğrenildi.

Erdoğan-Ebul Geyt görüşmesinde, İsrail'in Gazze'ye saldırısı gündeme geldi. Ebul Geyt'in, çatışmaların sona erdirilmesi konusundaki çabaları hakkında Başbakan Erdoğan'a bilgi verdiği bildirildi.

Özellikle Birleşmiş Milletler'e bu konuda büyük görev ve sorumluluk düştüğünü kaydeden Erdoğan'ın, Türkiye'nin bu konudaki çabalarının ve gayretlerinin yoğunlaşarak devam edeceğini vurguladığı ifade edildi.

Başbakan Erdoğan'ın, bu konudaki birinci önceliğin, saldırıların bir an önce sona erdirilmesi ve acil insani yardımların süratle Gazze halkına ulaştırılması olduğunu söylediği belirtildi.

Erdoğan'ın, bu konuda bütün ülkeleri duyarlı davranmaya ve harekete geçmeye bir kez daha davet ettiği, bölge ülkeleri ve uluslararası örgütlerle bu çerçevede istişarelerde bulunmaya devam edeceğini belirttiği kaydedildi.

Başbakan Erdoğan'ın, saldırıların sona erdirilmesi ve yardımların ulaştırılması için bölge ülkeleri ve uluslararası toplumu harekete geçirmeye yönelik Türkiye'nin çalışmalarının süreceğini de konuk bakana ilettiği ifade edildi.
Kaynak:
Bu haber toplam 730 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri