Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Trenden İnmek Söz Konusu Değil

13 Haziran 2008 / 07:45
AK Parti ile Aleviler arasındaki köprü çöktü. Çamuroğlu istifa danışmanlıktan istifa etti. Nedeni de bakın neydi?
AK Parti milletvekili Reha Çamuroğlu, Başbakan’ın danışmanlığı görevini bıraktığını doğruladı. Alevi açılımına karşı partisinden kendisine yönelik sert eleştirilere karşı, yönetimin sessiz kalmasına alınmış. Ancak Hürriyet yazarının kendisini trenden inen vekil olarak sunmasına tepki gösterdi.

Hürriyet yazarı Şükrü Küçükşahin'in bugün köşesinden duyurduğu Erdoğan'ı şoke eden istifa haberi Ankara'yı hareketlendirdi. Buna göre danışmanlıktan istifa edip Erdoğan'a sert bir mektup yazmış. Yazar ayrıca Çamuroğlu'nu trenden inen vekil olarak gösterdi.

İşte bu sürpriz gelişme sonrası gözler Çamuroğlu'na çevrildi. Alevi kökenli milletvekili yazılı bir açıklamayla bir iki bilgi eksikliği ve karışıklığı dışında haberlere itirazı olmadığını duyurdu. AK Parti'li Çamuroğlu, şunları kaydetti:

''Ayrıca, görevleri din işleri ve din hizmetleri olan bazı bürokratlarımızın, adeta acele ve heyecanla sürmekte olan bir siyasi tartışmada kesin tavırlar geliştirmeleri bizi düşündürmüştür.

ELEŞTİRİLERE KARŞI SAVUNULMAMASINA ALINMIŞ

Gerek siyasi gerek idari kademelerden gelen bu itiraz ve hatta hücumlara, Hükümetimizin ve partimin sessiz kalması önemli bir alınganlık meydana getirmiştir. Siyasetin sabır gerektiren bir uğraş olduğunu bildiğimiz için susmayı ve üstlendiğimiz görevi sürdürmeyi bir borç bildik. Fakat önceki hafta ortaya çıkan iki olay, bizi artık kesin mesaj ve tavırlara zorlamıştır. Bunlardan birincisi, İstanbul Müftümüz Sayın Mustafa Çağrıcı'nın açıklaması, ikincisi de siz basın mensuplarının da yakından izlediği Karakoçan hadisesidir.

TRENDEN İNMEK SÖZ KONUSU DEĞİLDİR

Fakat Sayın Şükrü Küçükşahin'in yazısından yola çıkılarak bizi, 'Trenden inen' milletvekili olarak göstermek isteyen yaklaşımlara katılmak mümkün değildir. Ülkemizin, Hükümetimizin ve partimin içinden geçtiği zor ve hayrete şayan süreçte, 'Trenden inmek' söz konusu değildir. Dolayısıyla bizim için kaçınılmaz hale gelen bu tavrımızın, partim hakkında süren kapatma davası süreci ile ilişkilendirilmemesi doğru değildir.
Kaynak:
Bu haber toplam 936 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri