Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail'in vahşetini anlatan dizi Video

15.10.2009 18:32
TRT'nin 'Ayrılık' adlı dizisi İsrail'de büyük tepkiye neden oldu. İşte İsrail'in Filistin'de uyguladığı vahşeti gözler önüne seren diziden bir bölüm:

Son zamanlarda programları, dizileri ve yeni açılımları ile Türkiye'nin gözde kanalı olan TRT'nin 'Ayrılık' adlı dizisi İsrail'de büyük tepkiye neden oldu. Dizi İsraillilere göre İsrail aleyhtarı yalan propaganda yapıyormuş!

Öyleki tepki siyasi boyuta da taşındı. Tel Aviv'deki Türkiye Büyükelçiliği Geçici Maslahatgüzarı Ceylan Özen İsrail Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı. Geçici Maslahatgüzar Özen, Dışişleri Bakanlığının Avrupa Dairesı Başkanı Naor Gilon ile Kudüs'te görüşecek.

TRT'nin Filistin'i konu alan dizisinin yayına başlamasının ardından, İsrail basınında, İsrail askerlerinin çocuklara ve Gazzeli sivillere bilinçli olarak ateş eden "kana susamış askerler" olarak gösterildiği iddialarına yer verilmişti.

Oysa bunun bir iddadan öte her türlü bilgi ve belgeye dayanan vahşet olduğu tüm dünya kamuoyunca biliniyor.

İşte İsrail'in Filistin'de uyguladığı vahşeti gözler önüne seren ve her salı akşamı saat 19:50'de TRT 1'de yayınlanan Ahmet Özhan'ın da rol aldığı Ayrılık isimli dizinin izleyenleri göz yaşlarına boğan son bölümünden bir kesit:

WWW.MORALHABER.COM

Bu haber toplam 2320 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri