Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TRT-CHP RESTLEŞİYOR

16 Haziran 2008 / 11:26
CHP ile devlet televizyonu TRT arasındaki gerilim büyüyor...
CHP'lilerin tepkisi TRT'de "program yapan Tamer Korkmaz'ın Yeni Şafak'taki köşesinde İnönü ile ilgili sözleriyle başlamıştı.

TRT Yasası'nın Meclis Genel Kurulu'ndaki görüşmeleri sırasında söz alan CHP'i Muharrem İnce, Tamer Korkmaz'ın, gazetedeki köşesinde, İsmet İnönü için 'Millete düşman'dediğini söyledi. Bu sırada AK Parti Rize Milletvekili Lütfü Çırakoğlu'nun 'Doğru'diye bağırması üzerine Meclis'te büyük gerilime neden olmuştu. CHP'li İnce ile Korkmaz arasında başlayan 'İnönü'tartışması, Tamer Korkmaz'ın köşesindeki yazısı üzerine, kendisine mail gönderen vatandaşa verdiği cevapta, CHP'li milletvekillerine 'şerefsizler'demesiyle iyice kızıştı.

e-posta ile cevap Barış Eskitürk isimli vatandaş, Korkmaz'ın İnönü'yü eleştiren yazıları için "Devletin kanalında gerçek vatan sevdalılarına laf atarken; laf attığınız insanların yoktan var olan bir milletin doğuşunu askeriyle birlikte kaç şafağı deldiğini unutuyorsunuz.... Hiç mi vicdanınız sızlamıyor sizin be" ifadeleri yer alan mail gönderdi.

Tamer Korkmaz, Eskitürk'ün mailine verdiği cevap yazısında, "Bilmediğiniz konularda ahkam kesmeyiniz, boş konuşmayızın, terbiyesizlik hiç yapmayınız. Gerçekleri yazmama rağmen bana iftira atan CHP'li vekiller şerefsizdirler!" dedi. Eskitürk, Korkmaz'ın CHP'lilere hakaret içeren mailini CHP'li Muharrem İnce'ye gönderdi. İnce'nin de CHP grup yönetimine ulaştırmasıyla TRT-CHP kavgası başladı. CHP'liler Tamer Korkmaz ayrılıncaya kadar TRT'yi boykot etme kararı aldı.
Kaynak:
Bu haber toplam 1240 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri