Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TRT'de Büyük Vurgun

20 Kasım 2008 / 12:36
TRT çalışanları akıl almaz bir yolla 2 milyon YTL'lik vurgun yapmış...
TRT İzmir Bölge Müdürlüğü çalışanlarının sağlık karnelerinde, reçete nüshalarını farklı düzenleyip sahte sağlık raporları hazırlayarak, 2 milyon YTL'lik yolsuzluk yaptıkları ileri sürülen 18 kişi gözaltına alındı.

TRT İzmir Bölge Müdürlüğünde çalışan bazı personelin sağlık karnelerinde usulsüzlük, bazı evrakta sahtecilik yapıldığı ihbarı üzerine müfettişlerin haziran ayında başlattığı inceleme tamamlanınca, olay İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına bildirildi.

Müfettiş raporlarını inceleyen savcılığın talimatıyla harekete geçen Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Mali Büro Amirliği ekipleri, düzenlediği operasyonda 18 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınanlar arasında 1 eczacıyla, eczane ve TRT çalışanlarının bulunduğu öğrenildi.

İDDİALAR

Kahramanlar semtindeki bir eczanenin sahibi olan D.B'nin, TRT İzmir Bölge Müdürlüğü personeline ve yakınlarına ait sağlık karnelerini, ''ilaç yazdırma ve temin etme bahanesiyle'' topladığı, bu kişiler adına kanser gibi çeşitli hastalıkları varmış gibi sahte sağlık raporu düzenlediği, sağlık karnelerindeki reçetelerinin üst nüshalarına kanser tedavisinde kullanılan pahallı ilaçları koçanda kalan nüshalara ise farklı ilaçları yazdığı, bu ilaçları personele vermiş gibi göstererek paralarını tahsil ettiği ileri sürüldü. Bu yöntemle kurumun 2 milyon YTL zarara uğratıldığı iddia edildi.

Kaynak:
Bu haber toplam 1272 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri