Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TSK: 22 terörösit öldürüldü!

15 Temmuz 2008 / 12:40
Genelkurmay Başkanalığı'ndna yapılan açıklamada, 11-14 Temmuz tarihkeri arasından yapılan operasyonalrda 22 terörösitin öldürüldüğü belirtildi..
Genelkurmay Başkanlığı'nın web sitesinden yapılan açıklamada aralarında bölücü terör örgütü PKK'nın üst düzey yöneticisinin de bulunduğu 22 teröristin öldürüldüğü açıklandı.

Genelkurmay'dan yapılan açıklama şöyle: "11 Temmuz 2008 günü, Şırnak ili İncebel Dağları bölgesinde eylem hazırlığı içerisinde olan bir grup terör örgütü mensubu tespit edilmiş ve söz konusu teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için anılan bölgede operasyon başlatılmıştır.

Operasyon bölgesindeki hedefler öncelikle Hava Kuvvetleri, daha sonra topçu ve silahlı helikopterler ile ateş altına alınmıştır. 11-14 Temmuz 2008 tarihleri arasında devam eden operasyon sonucunda, aralarında üst düzey bir sorumlunun da bulunduğu toplam 22 terörist etkisiz hale getirilmiştir.

Ayrıca, güvenlik güçleri tarafından anılan terörist grubun üs bölgesine girilerek barınma yerleri tahrip edilmiş ve teröristlere ait önemli miktarda silah, mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

Bölgedeki görevlerini tamamlayan birliklerimiz üs bölgelerine dönmüşlerdir.

Güvenlik güçlerimiz tarafından terör örgütünün etkisiz hale getirilmesi faaliyetlerine devam edilmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Kaynak:
Bu haber toplam 832 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri