Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TSK açıklamasında sıradışı cümle

01.01.2010 18:36
Dün bir hakimi takip ettiğinden şüphe edilen iki aracın durdurularak aranmasına cevap veren Genelkurmay'ın açıklamada dikkat çeken cümle neydi?

Seferberlik Tetkik Kurulu'nda sürdürülen aramalar altıncı gününe girerken, dün Ankara caddelerinde hareketli saatler yaşanmış, Hâkim Kadir Kayan'ı takip ettikleri öne sürülen Kangoo model iki araca polis operasyon düzenlemişti. Durdurulan araçlardan 4. Kolordu Komutanlığı ile Deniz Kuvvetleri'nde görevli 7 asker çıktı.

"TESADÜF"ÜN BU KADARI DA FAZLA DEĞİL Mİ?

Başbakan Yardımcısı'nı izlerken "yakalanan askerleri soruşturan" yargıcı izlerken yakalananların da "asker" çıkması kafaları karıştırmaya yetiyor.

EVİNDEN AYRILIR AYRILMAZ ŞÜPHELENDİ

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a suikast iddiasıyla başlatılan soruşturmada Özel Harp Dairesi'nin arşivlerinde 6 gündür arama yapan Hâkim Kadir Kayan dün 13.00 sularında Çankaya'daki Adalet Lojmanları'ndaki konutundan ayrıldı. Kayan evinden ayrılır ayrılmaz biri gri, diğeri beyaz renkli Kangoo marka iki aracın kendisini takip ettiğinden şüphelendi ve koruma polislerini uyardı. Hâkim Kayan'ın koruma polislerine verdiği talimat üzerine şüpheli araçlardan biri Terörle Mücadele ekipleri tarafından Uğur Mumcu Caddesi'nde durduruldu. Yapılan incelemede 06 E.. .. plakalı Kangoo marka aracın Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na ait olduğu saptandı. Araçtan sivil giyimli bir uzman ile üç er çıktı.

İKİNCİ ŞÜPHELİ ARAÇTAN DA "ASKERİ PERSONEL" ÇIKTI

Hâkim Kadir Kayan'ın plakasını aldığı ikinci Fiat Doblo marka araç ise bir süre takipten sonra Mamak Saime Kadın 54. Cadde'de durduruldu. 06 .. .. plakalı araçta da yine sivil giyimli üç askerin bulunduğu belirlendi. Şüpheli iki araç, içindekilerle birlikte Merkez Komutanlığı'na götürüldü. 1'i uzman çavuş, 6'sı er 7 askeri personel olan askeri personel, Merkez Komutanlığı'na götürüldü. Özel yetkili cumhuriyet savcısının burada ifadelerini aldığı personel serbest bırakıldı.

TSK: ARAÇLARDA AŞÇI, ELEKTRİK TEKNİSYENİ VE MARANGOZ VARDI

Genelkurmay ise bugün yaptığı açıklamada yakalanan askeri personelin dün gece saat 22:00 civarında serbest bırakıldığını belirtti. "Araçlardan birisinin Deniz Kuvvetleri Komutanlığına ait olduğu ve içinde iki şoför er ile bir uzman çavuş aşçının bulunduğunu duyuran TSK, diğer aracın Garnizon Komutanlığına ait olduğunu ve içinde iki şoför (biri onbaşı biri er), bir elektrik teknisyeni er ve bir marangoz erin bulunduğu anlaşıldığını açıkladı.

GENELKURMAY: TOPLUMU NE HALE GETİRDİ

Açıklamanın içinde dikkat çeken ve en kritik cümle oldukça konuşulacak gibi: "Olayın, bir şüphe üzerine yapılan ihbar ve bu ihbara yönelik olarak icra edilen bir uygulama olduğu anlaşılmış ise de, son günlerde yaşananların, kişileri ve toplumu ne hale getirdiğini göstermesi bakımından önemli olduğu düşünülmektedir."

HEP TERSİ ÇIKTI

Askeri psikolojik harekatlarla iç içe yaşayan ve hep bir şeylerin gizlendiğini düşünenlerse Genelkurmay açıklamasına temkini yaklaşıyor. Çünkü "Boru" dendi, LAW silahı çıktı, "bizim değil" dendi askerin çıktı, "kâğıt parçası" dedikleri de belge çıktı. JİTEM'in kurucusu olduklarını itiraf eden ve adeta gururla 'biz kurduk' diyen Ergenekon sanıkları Albay Arif Doğan ve General Veli Küçük'e rağmen hala "JİTEM YOK" dendi. Onlarca kişi, JİTEM'in emrinde çalıştığını söylüyor. Karargahının nerede olduğu, hangi yöntemlerle çalıştığı da sır değil.

Bu haber toplam 1434 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri