Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Genelkurmay'dan yeni açıklama

06.07.2010 14:01
Gelkurmay Başkanlığı, Hakkari'deki terörist saldırıda 11, Elazığ'daki terörist saldırıda 1 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan bilgi notunda Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Beyyurdu köyü İleri Üs Bölgesi'nde güvenlik güçleri tarafından, 5 Temmuz gecesi saat 23.25 sıralarında bir grup bölücü terör örgütü mensubunun üs bölgesine yönelik üç ayrı noktadan taciz ve saldırı girişiminde bulunmak üzere olduğunun tespit edildiği belirtildi.

Bölücü terör örgütü mensuplarının ateş altına alınması ile birlikte çatışma başladığı, çatışma neticesinde üs bölgesine sızma girişiminde bulunan gruptan 11 teröristin silah ve teçhizatı ile birlikte etkisiz hale getirildiği ifade edilen bilgi notunda, ''Hedeflerine ulaşamayacaklarını anlayarak kaçmaya çalışan terörist gruplar, insansız hava aracı vasıtasıyla tespit edilerek ateş destek unsurlarıyla ateş altına alınmıştır'' denildi.

Çatışmada 3 erbaş/erin şehit olduğu, 3 erbaş/erin hafif şekilde yaralandığı kaydedildi.

Genelkurmay Başkanlığının bilgi notunda, Elazığ'ın Arıcak ilçesi Bükardi Köyü Jandarma Karakolunun yakın emniyetini sağlayan güvenlik güçlerine de 5 Temmuz akşamı saat 20.00 sıralarında bir grup bölücü terör örgütü mensubu tarafından taciz ateşi açıldığı, açılan ateş sonucu 1 uzman erbaş ile 5 erbaş/erin hafif şekilde yaralandığı belirtildi.

Bilgi notunda, taciz ateşi açan teröristlerin takibi ve kaçış istikametlerinin ateş altına alınması sonucu 1 teröristin silah ve teçhizatı ile birlikte etkisiz hale getirildiği bildirildi.

AA

Bu haber toplam 826 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri