Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Genelkurmay'ı Sıkıştıran Soru

17.10.2010 14:22
Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz, ‘Genelkurmay Başkanlığı'na 20 maddelik bir talimat yazısı gönderdi.

Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz, İnternet Andıcı soruşturması kapsamında Genelkurmay Başkanlığı’na 20 maddelik bir talimat yazısı göndererek, andıcın hazırlanmasında emri veren kişinin kim olduğunu sordu.

Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz’ün başında olduğu kara propaganda için Genelkurmay Başkanlığı bünyesinde internet siteleri kurulduğunu ortaya çıkaran İnternet Siteleri Andıcı soruşturmasında ‘şüpheli’ generaller ifadeye gelmeyince yeni bir yol tercih etti.

ŞÜPHELİLER GELMEDİ

Soruşturma kapsamında Genelkurmay Adli Müşaviri Tümgeneral Hıfzı Çubuklu ve bazı generaller ‘şüpheli’ sıfatıyla ifadeye çağrılmış ancak ifade vermeye gelmemişlerdi. Sürekli rapor ve görev mazeretinde bulunan generallerin ifadesini alamayan Savcı Öz’ün, geçtiğimiz günlerde, andıç soruşturmasıyla ilgili Genelkurmay Başkanlığı’na 20 maddelik bir talimat yazdığı ortaya çıktı.  

EMİR KİMİN-İMHA VARMI

Savcı Öz, 20 maddelik talimat yazısında, “Andıcın hazırlanması emrini kim verdi?”, “Albay Dursun Çiçek soruşturmasında ortaya çıktığı gibi benzeri belgeler imha edildi mi?”, “İnternet sitelerinin kuruluş amacı nedir?”, “Siteler satın alındıktan bir ay sonra neden kapatıldı?” gibi soruların cevabı istendi. Genelkurmay’dan gelecek cevabın ardından Savcı Öz’ün, soruşturmaya nasıl yön verileceğine karar vereceği öğrenildi. Gelen cevapların yeterli olması halinde Çubuklu’nun ifadesine başvurul-mayacak

Kaynak: Star

Bu haber toplam 1578 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri