Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte TSK'nın dini film senaryosu

16.11.2009 11:28
Belgeler arasında kamuoyu yaratmak için ünlü yönetmenleri film hazırlatılması da yer alıyor.

Bir subayın ihbar ettiği 590 sayfalık planda çekilecek filmin senaryosu bile veriliyor.Senaryoyu bile yazmışlar

Bugün Gazetesi'nin haberine göre planlarda TSK'nın din karşıtı olmadığını gösteren bir film çekilmesi planlanırken "Filmde; türban takan bir kızın lojmanda oturan Üçvş. kardeşinin yanında kalmaya başlaması, lojmanda kalabilmek için türbanını başörtüye çevirmek zorunda kalmasını başlangıçta kabullenmemesi, lojman çıkışında başörtüsünü yeniden türbana çevirmesi, irticai bir işyerinde çalışmaya başlaması, lojmanların birlik içerisinde olması nedeniyle hem birliği, birlikte yapılan faaliyetleri, hem de birlik personelini ve Mehmetçikleri gözlemlemesi, bu kapsamda ibadetini yerine getirenlere karışılmaması, dinin gösteriş aracı olarak kullanılmaması, dini bayramlarda, birlikte ve aileler arasında yapılan dinsel faaliyetler (...)" deniliyor.

Ünlü yönetmenler çeksin

Planda "Film, 'kamuoyu yaratma gücü bulunan' bir yapım şirketine ve ünlü bir yönetmene yaptırılacaktır. (Örneğin; Mustafa Altıoklar, Ali Özgentürk, Yılmaz Erdoğan, Şerif Gören, Fatih Akın, Osman Sınav, Yavuz Tuğrul, Çağan Irmak, İrfan Tözüm, Zülfü Livaneli veya Sinan Çetin gibi.)

Bu suretle filmin vizyona girmesi, izlenme oranı yüksek TV kanallarında gösterilmesi, film festivallerine katılması, filmin reklamı için filmde rol alan oyuncuların medyanın gündeminde yer almalarının sağlanması gibi faaliyetler filmi çeken şirket ve ünlü yönetmen tarafından gerçekleştirilecektir" deniliyor.

Danışmanların listesi

Planda filme danışmanlar bulunması da önerilirken film için kitlelerin kolayca benimseyebileceği özel bir şarkı bestelenecek (Ihlamurlar Altında veya Hırsız-polis dizisindeki şarkı gibi) ve ve şarkının bestecisi/şarkıyı okuyan sanatçının 'kamuoyu yaratma gücü'nün olmasına dikkat edilecektir.

Danışmanların 'kamuoyu yaratma gücüne sahip' bulunmalarına da dikkat edilecektir. (Fehmi Çalmuk, Ömer Lütfi Mete, Emin Çölaşan, Prof. Y.N.Öztürk, Prof. Zekeriya Beyaz)"

Bu haber toplam 1008 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri