Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hilmi Özkök'ten gazeteciye: Havet

12.09.2010 15:20
Hilmi Özkök'ten 'Hayırlı olsun' mesajı isteyen gazeteciye: Havet

Eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, referandumda oyunu İzmir'in Urla ilçesindeki EGİAD İlköğretim Okulu'nda bulunan 1075 numaralı sandıkta kullandı. Okula saat 14.15'te eşi Özenç Özkök ile birlikte gelen Özkök, gazetecilerin yorum yapmasını istemesi üzerine, "Havetli olsun diyorum." demekle yetindi.

Bir gazetecinin, anayasa değişikliklerinin darbelere engel olup olmayacağı şeklindeki sorusuna ise, "Bu konuda daha önce söyleceklerini söyledim. Daha fazla bir şey söylememe gerek yok." cevabını verdi.

Hilmi Özkök, eşinin kabinde tercih mührünü unutması üzerine, hatırlarak almasını istedi. Eşi Özenç Özkök de mührü kabinden alarak görevliye teslim etti. Daha sonra Özkök, oy pusulasını alarak kendi oyunu kullandı. Ardından görevlilerle tokalaşan Özkök, okul çıkında gazetecilerin sorularını cevapladı. Referandum sonucuyla ilgili yorum yapmasını istemeleri üzerine, "Ne dememi bekliyorsunuz?" şeklinde konuştu. Bir gazetecinin, "'Hayırlı olsun bile demeniz yeterli." cevabı üzerine ise, "Bu lafı söyletmeye çalışıyorsunuz ama ben Havet'li olsun diyorum. Başka da yorum yapmak istemiyorum." dedi. Eski Genelkurmay Başkanı, anayasa değişikliği paketinde darbeyi engelleyen maddeler olduğu hatırlatılıp, "Sizce bundan sonra darbe olur mu?" diye sorulmasın karşılık, "Ben bu konuyla ilgili söyleyeceğim sözleri daha önce söyledim. Başka bir yorum da yapmıyorum." diyerek, eşiyle birlikte okuldan ayrıldı.

Bu haber toplam 1888 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri