Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TSK ve PKK'ya aynı silah satılıyor

19.07.2010 00:06
Hüseyin Çelik: Teröre ve TSK'ya mühimmat satanlar aşağı yukarı aynı...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Hüseyin Çelik, terörün uluslararası bağlantılarına dikkat çekerek, Türk Silahlı Kuvvetlerine mayın dedektörü satanlarla PKK'ya mayın satanların aşağı yukarı aynı firmalar olduğunu belirtti.
Hüseyin Çelik, Esenyurt'ta Özalp Saray İlçeleri Kültür ve Dayanışma Derneği'nin açılışına katıldı. Buradaki konuşmasında demokratik açılım paketi, terörle mücadele ve referandum konularına değinen Çelik, AK Parti iktidarının 8 yıllık icraatları hakkında da davetlilere bilgi verdi. Konuşmasında terörün uluslararası boyutuna dikkat çeken Hüseyin Çelik, TSK'ya mayın dedektörleri satanlarla PKK'ya mayın satanların aynı kişiler olduğunu, bu kişilerin kaos ortamının bitmesini istemediğini dile getirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP), 'Yolsuzluk yapıyorlar' iddialarına sert cevap veren Çelik, hangi hükümet mensubuyla ilgili 8 yıllık dönemde yolsuzluk tespit etti ise muhalefetin derhal mahkemeye başvurmasını istedi. Çelik, "Eğer yolsuzluk olduğunu iddia ediyorsanız ve mahkemeye vermiyorsanız suça ortak oluyorsunuz demektir. Aynı suçu siz işliyorsunuz demektir. Bunların yaptığı resmen, 'çamur at tutmasa izi kalır' mantığıdır. Eğer elinizde gerçekten belgeler varsa gidip mahkemeye başvurun." diye konuştu.

Demokratik açılım ve referanduma karşı bir ret cephesi oluştuğunu ifade eden Çelik, bu cephedeki CHP, MHP, BDP ve PKK'nın aynı safta olduğunu dile getirdi. Muhalefetin Anayasa değişikliğine 'Hayır' demesinin halkçılık olmadığını ve ülkenin yararına olmayacağını açıklayan Çelik, "Ancak ben inanıyorum ki halkamız sandığına gidecek ve 'Evet' oyunu kullanacak. Demokratikleşme ve ekonomik ilerleme birbirine paraleldir. Eğer bir ülkede Demokrasi yoksa o ülkede ekonomi de iyi olmaz. Sadece peynir-ekmek ve fakir-zengin edebiyatı yapmakla olmuyor. Halkın özgürlüğü yokken karnı tok olsa neye yarar. Biz hem halkımızın refahını yükselteceğiz hem de özgürlüğünü artıracağız." dedi.

Hem Türk, hem de Kürt ırkçılığının kimseye bir faydası olmadığını belirten Çelik, AK Parti iktidarının ırkçılığı ayaklar altına aldığını söyledi.

Bu haber toplam 904 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri