Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TSK Yargı Hepsi Bizim Adamımız

28.04.2010 12:16
Erzincan Savcısı İlhan Cihaner'i gözaltına alan Osman Şanal'a Ergenekon Terör Örgütü ve HSYK tarafından ortaklaşa kurulan komplo ses kaydıyla belgelendi.

16 Şubat 2010 tarihli görüşmede, CHP'nin Erzincan Ergenekon davasını takip etmekle görevlendirdiği Milletvekili Ahmet Ersin ile gizli tanık Munzur'u Eriza Otel'de bir araya getiren Paradise Pastanesi'nin sahiplerinden Erdal Erdoğan'ın ağzından dökülen cümleler, Erzincan'daki korkunç komployu gün yüzüne çıkardı.

Ahmet Ersin'in de hazır bulunduğu buluşmada, gizli tanık Munzur'a ifadesini değiştirmesi için çeşitli garantiler veren ve şimdi Ergenekon Terör Örgütü'nün üyesi olmak suçuyla tutuklu bulunan Erdal Erdoğan'ın sözleri deprem etkisi yaratacak cinsten..

Neler demiyor ki Erdal Erdoğan..

Savcı Şanal'ın HSYK tarafından saat kaçta görevden alınacağını yerine kimin atanacağını dakikası dakikasına bilmesinden tutun da, gazetecilerden Uğur Dündar başta olmak üzere, Paşaların, Adliyedeki tüm hakim ve görevlilerin kendi adamları olduğuna varıncaya kadar inanılmaz vaatler veriyor gizli tanık Munzur'a.

Sonsayfa.com, CHPli Milletvekili Ahmet Ersin'in gizli tanık Munzur'la Eriza Otel'deki skandal buluşmasını kamuoyuna duyurduğunda kızılca kıyamet kopmuştu.

Milletvekili Ersin'in o buluşmaya elinde bir çantayla gelip, o çantayı otelde bıraktığını saniyesi saniyesine görüntülerle ispat etmişti.

O görüntülerden sonra CHP Milletvekili Ersin yaptığı açıklamada "O çantanın içinde pijamalarım vardı" diyerek Sonsayfa'yı yalanlamıştı.

Ancak Sonsayfa'ya ulaşan ve biraz sonra izleyeceğiniz ses kaydı, aslında o çantada pijama olmadığının da bir belgesi niteliğinde.

Ahmet Ersin ile Paradise Pastanesi'nin sahibinin pastanedeki görüşmeden bir kaç gün önce, Eriza Otel'de Munzur'la yaptıkları görüşmede, gizli tanığa para dahil olmak üzere büyük vaatlerde bulundukları, ses kaydında açık açık anlatılıyor.

Ergenekon Terör Örgütü'nün Yargı-Medya-Silahlı Kuvvet üçgenini kullanarak yargıyı nasıl pasif hale getirdiğini de tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor.

İşte Türkiye'de gündemi yeniden belirleyecek olan o ses kaydının deşifresi:


Bu haber toplam 1320 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri