Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'TÜBİTAK'a jandarma istihbarattan ziyaret'

04.05.2010 15:46
Danıştay'ın güvenlik kameralarıyla ilgili mahkemeye gönderdiği raporla gündeme gelen TÜBİTAK'a jandarma istihbarattan ziyaret' iddiası...

Danıştay'ın güvenlik kameralarıyla ilgili mahkemeye gönderdiği raporla gündeme gelen TÜBİTAK'ın Gebze'deki yerleşkesini Jandarma İstihbarat Daire Başkanı'nın gizlice ziyaret ettiği öne sürüldü. Geçtiğimiz hafta içi gerçekleşen ziyaretin yaklaşık 5,5 saat sürdüğü iddia edildi.

Gebze'de yayın yapan 'Demokrat Gebze' isimli yerel gazetenin bugünkü manşetinde; Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Daire Başkanı'nınğ TÜBİTAK'ın Gebze'deki yerleşkesini gizlice ziyaret ettiğini okuyucularına duyurdu. Haberde, sivil plakalı araçla Gebze gişelere giriş yapan istihbarat başkanını, Kocaeli İl Jandarma Komutanı ile Gebze İlçe Jandarma Komutanı'nın karşılamak için bir süre beklediği, ancak her iki komutanın da gişelerden giriş yapan İstihbarat Daire Başkanı'nı fark edemediği ileri sürüldü. TÜBİTAK'ın Gebze'deki yerleşkesine giden istihbarat başkanının, burada yaklaşık 5,5 saat kaldığı iddia edildi.

Oyak Güvenlik şirketinin dünkü açıklamasına da değinilen ve demokratgebze.com.tr isimli internet sitesinde de yer alan haberde, "Danıştay saldırısının görüntülerini sildiği iddia edilen Oyak Güvenlik firması uzun süre sessizliğini koruduktan sonra dün ani bir basın açıklaması yaptı. Resmi rapor ve gündeme gelen haberlere rağmen açıklama yapmayan tartışmaların odağındaki Oyak Güvenlik, Gebze´ye yapılan bu sır ziyaretten hemen sonra basın açıklaması yaparak TÜBİTAK ve TÜBİTAK´ın tuttuğu raporları eleştirdi. TÜBİTAK ise Oyak Güvenlik´in bu çıkışına cılız bir açıklamayla cevap verdi. Bir haftadır sessizliğini koruyan Oyak´ın dünkü ani çıkışı Gebze´deki ziyareti daha anlamlı kıldı." ifadelerine yer verildi.

Ziyaretin geçtiğimiz hafta içi gerçekleştiğini ifade eden gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Murat Dağdeviren, komutanın sivil plakalı bir araçla Gebze'ye giriş yaptığını, ziyaretin yaklaşık 5,5 saat sürdüğünü söyledi. Dağdeviren, gizli ziyaretin Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı'nda görev yapan üst düzey bir komutan tarafından da doğrulandığını ifade etti.

TÜBİTAK, 17 Mayıs 2006 tarihinde meydana gelen Danıştay saldırısıyla ilgili güvenlik kamera kayıtlarına dair inceleme raporunu Ergenekon davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne göndermişti. TÜBİTAK raporunda, saldırının meydana geldiği tarihlerdeki kamera kayıtlarının silindiği belirtilmişti. cihan

Bu haber toplam 1410 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri