Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tuncay Özkan'ın Suçu Açıklandı

24 Eylül 2008 / 14:41
Tuncay Özkan'ın avukatı Ahmet Çörtoğlu, müvekkilinin hangi suçtan gözaltına alındığını açıkladı
"Ergenekon" soruşturması kapsamında gözaltına alınan gazeteci Tuncay Özkan'ın avukatı Ahmet Çörtoğlu, müvekkilinin "Ergenekon terör örgütüne üye olmak" suçundan gözaltına alındığını bildirdi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesine gelen Özkan'ın avukatı Çörtoğlu, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, müvekkilinin evindeki aramada bilgisayarı, bazı özel eşyaları ve CD'lerinin alındığını bildirdi.

Özkan'ın "Ergenekon terör örgütüne üye olmak" suçundan gözaltına alındığını kaydeden Çörtoğlu, "Kendisi, bu örgütle hiçbir ilgisinin olmadığını, yaşamı boyunca hukuksuzlukla ve demokrasi karşıtlarıyla mücadele ettiği için yapılanın bir siyasi komplo olduğunu düşünüyor. Bu uygulamanın, kuruluş aşamasına getirdiği bir siyasi faaliyetin engellenmesi için yapıldığını düşünüyor. Kendi fikri bu" dedi.

Avukat Ahmet Çörtoğlu, müvekkilinin sorgusuna ne zaman başlanacağının belli olmadığını ifade etti.

Basın mensuplarının Tuncay Özkan'ın emniyette ifade verip vermeyeceğine ilişkin soruları üzerine Çörtoğlu, "Sorulan sorular normal kurallar içinde sorulursa... Neden ifade vermesin?" karşılığını verdi.

Çörtoğlu, "Özkan susma hakkını kullanacak mı?" sorusunu da "Şu anda öyle bir durum yok" diye yanıtladı.

Ahmet Çörtoğlu, daha sonra Tuncay Özkan ile görüşmek üzere İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne gitti.
Kaynak:
Bu haber toplam 1240 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri