Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

19 Yıl Sonra Başkomutan Tunceli'de

03.11.2009 13:50
Özal'ın 19 yıl önceki ziyaretinin ardından Tunceli'ye gidecek ilk Cumhurbaşkanı olan Gül, burada cemevini ziyaret edecek.
Tunceli 19 yıl aradan sonra ilk kez cumhurbaşkanı ağırlayacak. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül 5 Kasım'da kentte bir dizi ziyaretlerde bulunacak. Uçakla Elazığ'a gidecek olan Gül, buradan helikopterle Tunceli'ye geçecek. Tunceli Üniversitesi'nin akademik yılı açılış törenlerine katıldıktan sonra, Tunceli Valisi Mustafa Taşkesen'i makamında ziyaret edecek.

BELEDİYEYİ DE ZİYARET EDECEK
Kentin sorunları hakkında bilgi alacak Gül daha sonra DTP'li Tunceli Belediye Başkanı Edibe Şahin'i de makamında ziyaret edecek. Gül'ün, daha sonra da belediye önünde toplanacak halka hitap etmesi bekleniyor. Son olarak Tunceli Hacı Bektaş-ı Veli Kültürünü Yayma ve Yardımlaşma Derneği Cemevi'ni de ziyaret ederek burada Alevi açılımı ile ilgili önemli açıklamalar yapması beklenen Gül'ün Kürt açılımı ile ilgili de önemli mesajlar vermesi bekleniyor. Öte yandan Cumhurbaşkanlığı kaynakları, Gül'ün ziyaretini ‘il ziyaretleri' kapsamında gerçekleştiğini belirtti.

Köşk'e çıkar çıkmaz Tunceli'ye gitti
Tunceli'ye giden ilk sivil Cumhurbaşkanı 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal olmuştu. Özal, Cumhurbaşkanı seçilmesinin hemen ardından kenti ziyaret etmişti.
Bu haber toplam 1286 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri