Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tunceli Üniversitesi Karıştı

30.05.2010 00:04
Tunceli Üniversitesi tarafından düzenlenen 1. Bahar Şenlikleri'nde olaylar çıktı.

Tunceli Üniversitesi tarafından düzenlenen 1. Bahar Şenlikleri'nde olaylar çıktı. Bazı öğrenciler Rektör Prof. Dr. Durmuş Boztuğ'a ve aracına saldırdı. Arbede sırasında bir öğretim görevlisi öğrenciler tarafından yumruklandı. Öğretim görevlisini güvenlik görevlileri güçlükle kurtardı.

 

Tunceli Üniversitesi tarafından düzenlenen 1. Bahar Şenlikleri'nin son gününde kampus alanına Özel Harekât timlerinin girdiğini ve havaya ateş açarak bir öğrencinin başına silah dayadığını ileri süren öğrenciler kampusta oturma eylemi yaptı.

 

Özel Harekât timlerinin kavga eden iki şahsı özellikle kampusa yolladıklarını ve sonra da kampusa girerek havaya ateş açtıklarını söyleyen öğrenciler, yetkililer gelmeden eylemlerine son vermeyeceklerini ifade ettiler.

 

Olayın ardından kampusa gelen Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Durmuş Boztuğ, öğrencilerden sakin olmalarını istedi. Öğrenciler, üniversite kampusunda bulunan Mobese kamerasındaki görüntülerin şenlik nedeniyle kurulan sinevizyondan bütün öğrencilere izletilmesini istedi. Öğrencilerin taleplerini kabul eden Rektör Boztuğ, öğrencilerle birlikte kamera görüntülerini izledi.

 

Görüntüleri izledikten sonra hiçbir açıklama yapmadan kampustan ayrılan Rektör Boztuğ'a öğrenciler 'yuh' çekerek tepki gösterdi. Bu esnada bazı öğrenciler Rektör Boztuğ'a ve aracına saldırdı. Yaşanan arbedede Rektör Boztuğ'un yanında bulunan öğretim elemanlarından Kürşat Arslan ve bazı öğretim görevlileri de öğrencilerin saldırısına uğradı.

 

Olayın ardından Rektör Boztuğ'un konutu önünde geniş güvenlik önlemleri alınırken, hiçbir yetkilinin katılmadığı şenlik bir süre daha devam etti.

Bu haber toplam 14268 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri