Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gizemli tünelin sır perdesi aralandı

07.04.2009 20:22
Üsküdar'da bir hastanenin inşaat halindeki binasının yakınında güvenlik görevlileri tarafından bulunan 'Sır Tünel'le ilgili ayrıntılar belli oldu.

Üsküdar'da Özel Erdem Hastanesi'nin inşaat halindeki binasının yakınında güvenlik görevlileri tarafından bulunan ve polisin incelemeye aldığı tünelin tarihi su galerisi olduğu açıklandı. Emniyet müdürlüğünün verdiği bilgiye göre tünelin Osmanlı İmparatorluğu döneminden kalma olduğu belirtildi.

Tantavi Viyadüğü çıkışında tesadüf eseri fark edilen tünelle ilgili belediye ve polis ekipleri birlikte hareket ederek incelemelerde bulunmuştu. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü birimlerinin de olaya müdahil olarak bölgede inceleme yapmasının ardından tünelin hangi amaçla kazıldığına ilişkin net bilgiye ulaşılamamıştı. Ancak tünelle ilgili "Sır Tünel, Suikast Tüneli, Gizemli tünel" gibi başlıklarla haberler yapılmıştı.

Konuyla ilgili emniyet, belediye ve ilgili kuruluşlar ortak çalışma yaparak tünelin kimler tarafından kazıldığı ve amaçlarının ne olduğunu belirlemeye çalıştı. En son 6 Nisan 2009 tarihinde İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) ekiplerinin de katıldığı incelemede tünelin tarihi nitelik taşıdığı ve "Osmanlı döneminden kalma su galerisi" olduğu tespit edildi. Emniyetin yaptığı açıklamada konuyla ilgili araştırmaların devam ettiği hatırlatıldı.

Bu haber toplam 1020 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri