Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tüpçüde yangın paniği

08 Kasım 2008 / 12:51
Başkent'te bir tüp dükkanında çıkan yangının bitişiğindeki gecekonduya sıçraması mahallede paniğe neden oldu.
Devriye gezen polis ekipleri tarafından fark edilen yangın sonucu çevrede bulunan gecekondular, olası bir patlama tehdidine karşı boşaltıldı. İtfaiyenin kısa sürede olay yerine gelmesiyle güçlükle kontrol altına alınan yangın, büyük çapta maddi hasara neden oldu.

Olay, 04.00 sularında Mamak Abdulhakhamit Caddesi üzerinde meydana geldi. Alınan bilgiye göre, caddede bulunan ve tüp dağıtım yeri olarak kullanılan dükkanda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Kısa sürede etkisini arttıran alevler, bitişikte bulunan gecekonduya sıçradı. Yangın, bu sırada caddeden geçmekte olan polis ekipleri tarafından fark edildi.

Olay yerine hemen itfaiye ekibi isteyen polis ekipleri, olası bir patlamaya karşılık civarda bulunan gecekonduları boşalttı. Ayrıca, işyerinin önünde bulunan otomobiller de olay yerinden çekildi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Gecekondulardan çıkan vatandaşlar ise korkulu bakışlar arasında söndürme çalışmalarını izledi.

Tüpçünün bitişiğinde bulunan gecekondunun boş olması olası bir can kaybını önlerken, itfaiye yangını güçlükle kontrol altına aldı. Yangın sonucu maddi hasar meydana geldi.
Kaynak:
Bu haber toplam 920 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri