Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türbanlı diye törene alınmadı

17 Temmuz 2008 / 17:37
ANTALYA MEM'nün ÖSS ve OKS'de dereceye giren öğrenciler için düzenlediği ödül töreninde kürsüye çıkan bir öğrenci velisi, ÖSS'de dereceye giren kızının başörtülü olduğu için törene çağrılmadığını iddia ederek, “Deniz şortlu kızlar ödül alıyor,
Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ÖSS ve OKS'de ilk 500'e giren öğrenciler için düzenlediği ödül törenine, başörtülü bir öğrenci velisinin tepkisi damgasını vurdu. ÖSS Sözel 2 puan türünde Türkiye 50'ncisi olan Zehra Öztürk'ün velisi olduğunu söyleyen Melek Öztürk kürsüye çıkarak, kızının başörtülü olduğu için törene çağrılmadığını söyledi. Milli Eğitim İl Müdürü Osman Nuri Gülay'a, “Bu nasıl adalet? Deniz şortlu kızlar ödül alıyor, ama benim kızım kapıda bekliyor” diye bağıran Melek Öztürk, görevliler tarafından kürsüden indirildi. Bu sırada annesinin yanına koşarak gelen Zehra Öztürk, “Anne ne yaptığını sanıyorsun? Beni arkadaşlarımın yanında utandırıyorsun” diyerek annesine tepki gösterdi.

KIZ BİNAYI TERK ETTİ

Kızının yakarışlarını dikkate almayan Melek Öztürk, salon dışındaki diğer öğrenci velileri ile tartışmaya başladı. Annesinin kolundan çekerek binadan çıkarmaya çalışan Zehra Öztürk, amacına ulaşamayınca koşarak Milli Eğitim binasını terk etti. Öğretmenler ve velilerle uzun süre tartışan anne Öztürk ise bir süre sonra binadan ayrıldı.

Kaynak:
Bu haber toplam 2318 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri