Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türbede İktidar Pazarlığı

03.05.2009 11:52
Önder Sav'ın eşi Çiğdem Sav'ın başkanlığında CHP'li vekillerin eşleri, sahabe türbelerini ziyaret ederek iktidar için dua ettiler. Sav'ın eşi ilginç bir açıklama yaptı.
CHP Genel Merkezi'nin düzenlediği program kapsamında Anadolu'ya açılan milletvekili eşleri, Çorum'da sahabe türbelerini ziyaret ederek partilerinin iktidar olması için dua etti.

Önceki gün kente gelen CHP'li 40 milletvekilinin eşi, önce 1 Mayıs kutlamalarına katıldı, ardından Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Derneği'ne konuk oldu. CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın eşi Çiğdem Sav başkanlığında ziyaretlerini sürdüren vekil eşleri, dün ise Hıdırlık Camii bahçesindeki sahabe kabirlerine sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. CHP'li kadınlar, ilk olarak Suheyb-i Rumi'nin türbe girişinde başlarını örtmeye çalıştı. Kimisi yanında getirdiği şalla başını örterken, kimisi de montlarını ve kapşonlarıı başlarına geçirdi. Bazıları içeri başı açık girerken, başlarını örtmeyen bazı vekil eşleri ise dışarıda dua etti.

TÜRBEDE 'İKTİDAR' DUASI

CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın eşi Çiğdem Sav da, başına türban bağlayarak içeri giren grup üyelerindendi. Çıkışta ülkenin huzuru için dua ettiğini söyleyen Sav, iktidar olabilmek için bu dualyı her zaman yaptıklarını belirtti. “CHP 2011'de iktidara gelecek” diyen Sav, “Adaklarımız kabul görsün buraya tekrar gelip dua edeceğiz” şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 848 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri