Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Turgut Özal'ın doktoru intihar etti

01.07.2009 12:14
ABD’de Houston Medical Center doktorlarından ve uyku tıbbının kurucularından 77 yaşındaki Prof. Dr. İsmet Karacan kendini astı.
ABD’de Houston Medical Center doktorlarından ve uyku tıbbının kurucularından 77 yaşındaki Prof. Dr. İsmet Karacan, Şişli’deki Elit Rezidans’ın 20’nci katındaki dairesinde kendisini iple tavana asarak intihar etti.Karacan, 2003 yılında tanıştığı ve birikimlerini emanet ettiği banka müdüresi Nermin Ö. tarafından 10 milyon dolar dolandırıldığını öne sürerek savcılığa başvurmuştu. Merkezi ABD’de bulunan Uluslararası Uyku Araştırmaları Vakfı’nın (International Sleep Research Foundation) başkanlığını yapan Karacan, hukuki işlemleri yakından takip etmek amacıyla Türkiye’ye geldi.

İddialara göre, son zamanlarda uyku sorunu çektiğini çevresindekilere anlatan Karacan’ın, halen süren dolandırıcılık soruşturmasından bir sonuç alınamadığı için büyük üzüntü duyduğu belirtildi. Hürriyet'in haberine göre Karacan’ın Elit Rezidans’taki dairesine dün saat 17.00 sıralarında gelen bir akrabası, uzun süre kapıyı çalmasına rağmen cevap alamayınca önce güvenlikten sonra da polisten yardım istedi.

47 nolu daireye giren polisler, Karacan’ı ipte asılı halde buldu. Dairede herhangi bir intihar notuna rastlanmadı. Prof. Dr. Karacan, merhum Cumhurbaşkanları Cemal Gürsel ve Turgut Özal’ın yanı sıra ABD eski başkanlarından baba George Bush’un da özel doktorluğunu yapmıştı.


Bu haber toplam 1520 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri