Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kardeşimi yağmacılar öldürdü

26.09.2010 10:35
Kardeşinin zehirlenerek öldürüldüğünü öne süren Korkut Özal'dan yeniş açıklamalar....

8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ın kardeşi Korkut Özal’ın , “Kardeşimi Ergenekon öldürdü” açıklaması ülke gündemini meşgul etmeye devam ediyor. Kardeşinin zehirlenerek öldürüldüğünü öne süren Korkut Özal, yeni yaptığı açıklamalarda kardeşi Turgut Özal’ın neden öldürüldüğü sorusuna cevabın 1993’den 2003’e geçen zaman diliminde yaşanan yağmalamalarda saklı olduğunu söyledi.

 

ASLAN DEĞİRMENCİ'nin haberi

 

ÖZAL YAĞMACILARI İŞARET ETTİ

Vakit’e konuşan Korkut Özal, “Turgut Bey o dönem görevinin başında kalsaydı bu ülkede kaoslar yaşanmazdı. Sorunlar ile boğuşmazdık. Kardeşimin ölümünden AK Parti iktidarına kadar geçen süreç çok iyi analiz edilmelidir. 1993’ten 2003’e kadar ülke yağmalandı. Ülke perişan bir hale getirildi. Bu yağmaları yapanlar ve ülkeyi perişan edenlere bakarsak, Turgut Bey’in neden ortadan kaldırıldığını anlarız. O yağmacılar ortaya çıkarılmalı ve hesap sorulmalı. Çünkü onların önündeki en büyük engel Turgut Beydi. Her şey o süreçte gizli. O sürece mercek tutulabilinirse ciddi ipuçlarına ulaşılacağına inanıyorum” diye konuştu.

“AÇIK SÖYLÜYORUM; KARDEŞİMİ ÖLDÜRDÜLER”

“Ortada karanlık nokta çok” diyen Korkut Özal, “Gerçek olan ölümünün normal olmadığıdır. Çok açık, kardeşimi zehirlediler. Bu konuya mercek tutulmalıdır. Planlı bir şekilde kardeşimi öldürenler sadece o gün için değil geleceğe yönelik de planlar yapmışlardı. Her plan toplum önünde hayata geçirildi” dedi.

Türkiye’de derin olayların üzerine gidilmeye ve karanlık ilişkilerin deşifre edilemeye başlandığını vurgulayan Özal, “Süreci takip ettikçe kardeşimin ölümündeki sır perdelerinin aralanacağına umudum artıyor. Gizli güç odaklarının hepsi ortaya çıkacaktır. Tarihe ışık tutulacaktır” dedi. Gizli güç odakları konusunda Özal, “Türkiye’de çok sayıda gizli teşkilat var. Bu teşkilatlardan biri de Ergenekon. Biz bugün Ergenekon’un sadece bir yüzünü görebiliyoruz. Görünmeyen yüzü önemli… İşte bu yüz de deşifre edilirse karanlıkta kalan bir şey kalmaz. En başta Turgut Bey’in ölümü aydınlanır” diye konuştu.

 

Vakit-

Bu haber toplam 1232 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri