Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türk ailenin evine girdiler

24 Aralık 2008 / 15:23
Almanya'da bir Türk ailenin yaşadığı eve giren hırsızlar, duvarlara boyayla gamalı haçlar yapıp, ırkçı yazılar yazdı.
Almanya Köln'de bir Türk ailenin yaşadığı eve giren hırsızlar, dairenin içindeki eşyalara ve duvarlara boyayla gamalı haçlar yapıp, ırkçı yazılar yazdı.
Köln'ün Chorweiler semtinde Arif Müjdeci (44) ve oğlu Gökhan'ın (18) yaşadığı daireyi soyan hırsız ya da hırsızlar, her yerini dağıttıkları evin duvarlarına ve eşyalara sprey boyayla ırkçı işaretler yapıp yazılar yazdılar.

Part-time çalışan Gökhan Müjdeci, işten geldiğinde evin tanınmaz halde bulunduğunu belirtti ve "Ben saat 19.20 gibi eve geldim. İçeri girince gözlerime inanamadım. Benim odamın camını kırıp içeri girmişler. Tüm dolapları kırmışlar, koltukları parçalamışlar. Eşyaların neredeyse tamamını kullanılmaz hale getirmişler" dedi.

Gökhan Müjdeci, "Tüm bunların üstüne kırmızı sprey boya ile gamalı haçlar ve çeşitli işaretler yapmışlar. Salondaki duvarlara Almanca olarak 'Yabancılar dışarı' ve 'Naziler' gibi yazılar yazmışlar. Perdelerde, giysilerde hatta televizyonların üstüne bile işaretler yapmışlar. Odamdaki DVD player ve atariyi çalmışlar. Bunun dışında babam, ev kirası ve giderler için çantasında 1500 Euro civarında bir para olduğunu söylemişti. Onu da alıp gitmişler" diye konuştu.

Polis parmak izi aldı

Olay yerine gelen polisin, evi mühürlediğini söyleyen Müjdeci, "Babam işe gitmek zorunda olduğu için ertesi gün benimle birlikte eve geldiler. Gereken incelemeyi yapıp, parmak izlerini aldılar. Araştıracaklarını söyleyip evden ayrıldılar" diye konuştu.

"Kimseyle sorunumuz yok"

Bu evde 4 yıldır yaşadıklarını, çevrelerindeki kimseyle sorunları olmadığını belirten genç Müjdeci, "Daha önce iki defa daha bu eve hırsızlar girmeye çalışmıştı. Ama soygun olmamıştı. Böyle bir şeyi ilk defa yaşıyoruz. Kim, niye yapar, anlayamadık" dedi.

Müjdeci ailesinin evine gündüz saatlerinde girilip, böyle bir saldırı yapılması bölgede yaşayanları da endişelendirdi.

Bir Türk ailenin daha oturduğu apartmanda yaşayanlardan bazıları olay günü öğleden sonra tüm zillerin aynı anda çalındığını, ama kapıyı açtıklarında kimseyi bulamadıklarını söylediler.

Delilleri toplayan ve parmak izlerini alan Köln Polisi'nin zanlı ya da zanlıların bulunması için soruşturma başlattığı bildirildi.

Kaynak:
Bu haber toplam 1252 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri