Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türk asıllı milletvekili İsrail askerlerinin elinde

01.06.2010 01:01
Gazze'ye yardım malzemeleri götüren ve İsrail tarafından alıkonulan Sofia adlı gemide bulunan Türkiye kökenli İsveç milletvekili Mehmet Kaplan'ın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi

ATİLA ALTUNTAŞ/STOCKHOLM

İsrail askerleri tarafından gözaltına alınan Kaplan ile ancak bugün akşama doğru iletişim kurulabildi. İsveç dışişleri ile bağlantıya geçen İsrailli yetkililer, milletvekili Kaplan'ın iyi olduğunu ve bir süre İsrail'de misafir edileceğini bildirdi.

KARDEŞ KAPLAN: AĞABEYİMİN EVE DÖNMESİNİ BEKLİYORUZ

Ağabeyi Mehmet Kaplan ile en son sabaha karşı 4.20'de görüştüğünü ifade eden kardeşi Tuncay Kaplan "Dün geceden beri ailecek hiç uyumadık. Dışişleri Bakanlığı ile devamlı irtibat halindeydik. Onlarda ağabeyimden haber almak için devamlı diplomatik kanallardan İsrail ile irtibat kurmak istediler. Saat 18 gibi dışişlerinden bizi aradılar ve ağabeyimin iyi olduğunu, kaygı duymak için bir sebep olmadığını İsrail tarafından alıkonulduğunu söylediler. Ağabeyimin bir an önce İsveç'e evine dönmesini bekliyoruz." dedi.

BABA KAPLAN: SALDIRIDA HAYATINI KAYBEDENLERE ALLAH'TAN RAHMET DİLİYORUM

Mehmet Kaplan'ın babası Ökkeş Kaplan ise "Oğlumun sağ salim evine dönmesini bekliyorum. Bu konuda bize yardımcı olan tüm İsveç yetkililerine teşekkür ediyorum. Bu saldırıda hayatını kaybeden tüm kardeşlerime de Allah'tan rahmet diliyorum." dedi.

FERİDE KAPLAN: EŞİMLE GURUR DUYUYORUM

Mehmet Kaplan'ın eşi Feride Kaplan ise "Eşimin hayatı ile ilgili biraz kaygı duydum. Ancak amacının tamamen insani olduğunu biliyoruz. Yaptığı hareketin son derece yüce ve erdemli olmasından dolayı onunla gurur duyuyorum. Gazze'ye yardım etme çabasından onur duyuyorum." dedi.
 

resim-israil-protestosu-009.jpg

MEHMET KAPLAN'IN KARDEŞİ TUNCAY KPLAN VE BABASI ÖKKEŞ KAPLAN

resim-israil-protestosu-060.jpg

resim-israil-protestosu-061.jpg

Bu haber toplam 5352 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri