Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türk Bayrağı indirilmek istendi

16 Temmuz 2008 / 14:51
Diyarbakır'da Türk bayrağı indirilip yerine PKK'nın bayrağı asılmak istendi. Olaya polis kurşunu engel oldu!
Diyarbakır'da, Öcalan'ın kendi istemi dışında traş edildiğini protesto eden bir grup gösterici önce ki gün kenti birbirine kattı. Bir okul bahçesindeki bayrağı indirmeye çalışan göstericiye polis kurşunu engel oldu!

DTP, İmralı'da tutuklu bulunan teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın saçlarının kazıtıldığını iddia ederek Diyarbakır'da destek yürüyüşü düzenlemişti.

Yürüyüşten sonra DTP Genel Başkan Vekili Emine Ayna'nın açıklama yaptığı sırada bir grup, polise taşlı saldırıda bulunmuş, okul bahçesindeki Türk bayrağını çirkin saldırıda bulunmuştu.Konu ile ilgili yazılı bir açıklama yapan DTP Diyarbakır İl Başkanlığı, kendini bilmez birkaç kişi tarafından bir okulun direğindeki bayrağın indirilmeye çalışıldığını ve bunun kabul edilemez olduğunu belirtti.

Açıklamada, bayrak indirme girişimini fark eden parti yöneticilerinin müdahalede bulunduğu ve bayrağı söz konusu kişilerden alarak, okul idarecilerine teslim ettiği vurgulandı. Açıklamada, 'Bayrağa karşı yapılan bu saldırıyı kabul edilemez buluyor ve kınıyoruz.' denildi.

DTP'nin Diyarbakır'daki açıklamasının ardından Koşuyolu Caddesi ve Bağlar ilçesinde çıkan olaylarda 11 kişi gözaltına alınmıştı.

Polis, Diyarbakır Anaokulu bahçesinde Türk bayrağına saldıranların il dışından geldiğini tespit etmişti.Kaynak:
Bu haber toplam 920 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri