Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türk İş Kadınına Hollanda'da Saldırı

11.08.2009 14:30
Amsterdam'da, sahibi olduğu kreş çıkışında uğradığı bıçaklı saldırı sonucu hayatını hayatını kaybeden Rize Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Erbaş'ın kızı Türk iş kadını Arzu Erbaş'ın öldürülmesi ile ilgili sır perdesi henüz aralanmadı.

Hollanda'nın Başkenti Amsterdam'da yaşayan Türk iş kadını Arzu Erbaş, iş yerinden çıktığı sırada uğradığı bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

Olay, Geuzenveld semtinde, saat 20.00 sularında meydana geldi. Moedres Schoot (Ana Kucağı) kreşinin sahibi ve Rize Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Erbaş'ın kızı Arzu Erbaş, Dr. Colıjn Caddesi'nde bulunan işyerinden çıktıktan sonra, aracına bindiği sırada, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerin bıçaklı saldırısına uğradı. Saldırganlar olay sonrası kayıplara karışırken, ağır yaralı haldeki Erbaş'ı görenler polis ve ambulansa haber verdi. Gelen sağlık ekibinin, ilk müdahaleyi olay yerinde yaptıktan sonra Amsterdam AMC'ye (Akademi Hastanesi) götürmek üzere yola çıkardığı Erbaş, yolda hayatını kaybetti.

Amsterdam ve çevresinde saygın bir iş kadını olan Arzu Erbaş, yüzün üzerinde çocuğa Ana Kucağı Kreşi'nde hizmet veriyordu. Kreşin yanında sosyal faaliyetleri de bulunan Arzu Erbaş, 4 ay önce Hollanda Kraliyet Ailesi tarafından kabul edilmişti.

Amsterdam polisinin konu ile ilgili geniş bir araştırma başlattığı belirtildi. Saldırgan ya da saldırganların yakalanması için polisin, Amsterdam'a giriş ve çıkışları tuttuğu, fakat fail ya da faillere henüz ulaşılamadığı açıklandı. Arzu Erbaş'ın cenazesinin, AMC'de bulunduğu belirtildi.

Amsterdam'da başarılı bir iş kadını olarak tanınan, iki çocuk annesi 33 yaşındaki Arzu Erbaş'ın ayrıca Çay Televizyonu eski haber spikerlerinden olan Arzu Erbaş'ın görümcesi oluyor.

Bu haber toplam 1920 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri