Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türk-İsrail Dostluk Grubu'ndan istifa edenlerin sayısı 160'a ulaştı

31 Aralık 2008 / 19:27
Türk-İsrail Dostluk Grubu'ndan istifa eden milletvekili sayısı 160'a ulaştı
İsaril'in Gazze'de cumartesi günü başladığı Filistinlilere yönelik katliama tepkiler devam ediyor. Türkiye-İsrail Dostluk Grubu'dan istifa eden milletvekili sayısı 160'a yükseldi.

Başbakan'ın sert çıkışının ardından milletvekilleri de İsrail'e olan tepkilerini gösteriyor. Türkiye-İsrail Dostluk Grubu'nda olan AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün gruptan istifa etti. Üstün, CİHAN muhabirine yaptığı açıklamada, "İsrail'in asılsız haberleri ve Hamas'ı bahane ederek Filistinli Müslüman sivillere karşı yapmış olduğu katliamdan sonra İsrail Dostluk Grubu'ndan istifa ettim. İsrail, devlet terörü uyguluyor. Alçakça saldırıda bulunuyor. Böyle bir ülke ile dost kalmamız, bu grubun içinde yer almamız mümkün değil" dedi.

Üstün açıklamasında, Türkiye-İsrail Dostluk Grubu'ndan şu ana kadar 160 milletvekilinin istifa ettiğini, istifaların önümüzdeki günlerde artacağını vurguladı. Üstün, Filistin halkının yaşadığı bu acıyı kendilerinin de yüreklerinde hissettiklerini sözlerine ekledi. (CİHAN)

habervaktim


Bu haber toplam 954 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri