Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türk-Japon Kardeşliği

05 Haziran 2008 / 07:38
Gül ve eşi Hayrünnisa Gül, İmparator Akihito ve İmparatoriçe Miçiko ile 20 dakika başbaşa görüştüler.


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Japonya İmparatoru Akihito ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Gül ve eşi Hayrünnisa Gül, İmparator Akihito ve İmparatoriçe Miçiko tarafından İmparatorluk Sarayı'nın giriş kapısında karşılandı. Cumhurbaşkanı Gül, İmparator Akihito ve eşleri, burada fotoğraf çektirdi.

Gül ve eşi Hayrünnisa Gül, İmparator Akihito ve İmparatoriçe Miçiko ile 20 dakika başbaşa görüştüler. Başbaşa görüşme öncesinde gazetecilerin görüntü almasına izin verildi.

Görüşmenin ardından İmparator Akihito ve İmparatoriçe Miçiko, Cumhurbaşkanı Gül ve eşi Hayrünnisa Gül onuruna öğle yemeği verdi. Yemeğe Devlet Bakanları Mehmet Şimşek, Kürşad Tüzmen, Japonya Prensi Mikasa, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Ertuğrul Apakan, Türkiye'nin Tokyo Büyükelçisi Sermet Atacanlı da katıldı.

28 kişilik dikdörtgen bir masada verilen yemekte, Hayrünnisa Gül, Japonya İmparatoru Akihito'nun yanına, İmparatoriçe Miçiko da Cumhurbaşkanı Gül'ün yanına oturdu. İmparator Akihito ve Cumhurbaşkanı Gül, masanın orta bölümünde karşılıklı olarak yerlerini aldılar.

İki cephesi boydan boya cam kaplı ve geleneksel Japon bahçesi manzaralı bir salonda verilen yemekte, çorba, balık, et, tatlı ve çeşitli içecekler ikram edildi.
Kaynak:
Bu haber toplam 2504 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri