Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türk Solu'ndan 2. Provokasyon

21.11.2009 18:19
Türk Solu isimli grup hükümeti protesto ettiği eylemde küçük çocuklara, "Dağa çıkanı da indireni de asacağız" pankartı taşıttı.

Galatasaray Meydanı'ndan Taksim Meydanı'na yürüyen grup çocuklara "Dağa çıkanı da dağa çıkartanı da dağdan indireni de hepsini asacağız" yazılı dövizler taşıttı.

Türk Solu üyesi yaklaşık 100 kişi hükümeti protesto etmek için Galatasaray Meydanı'nda toplandı. Atatürk resimleri ve Türk bayrakları taşıyan grubun ön kısmındaki çocukların "Dağa çıkanı da dağa çıkartanı da dağdan indireni de hepsini asacağız. Teröristi affedeni millet affetmez" yazılı dövizleri taşıdığı görüldü. Grup sık sık "Tayyip gidecek terör bitecek. Teröre karşı omuz omuza. Bayrağa uzanan eller kırılsın. Hepimiz Türküz Atatürkçüyüz." şeklinde slogan attı. Grup slogan atarak Taksim Meydanı'na kadar yürüdü.

Taksim Meydanı'nda açıklama yapan Türk Solu Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ali Özsoy hükümete tehditler savurdu. 2010 yılında parti kuracaklarını açıklayan Özsoy, "Gümbür gümbür geliyoruz. Korkun bizden. Hepsini asacağız. Dağa çıkanı da çıkartanı da indireni de hepsini asacağız. İşbirlikçiler, gericiler, Amerikancılar korkun bizden. Biz geliyoruz." şeklinde konuştu.

Bu gruptan önce kadına şiddeti protesto etmek için yürüyüş yapmak isteyen DTP'lilere izin vermeyen polis Türk Solu grubunun yürüyüşüne müdahale etmedi. Yapılan basın açıklamasının ardından grup olaysız şekilde dağıldı.

Bu haber toplam 1136 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri