Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türk sporculara iğrenç saldırı

27.08.2009 01:30
Alman 4. Ligi Regionalliga'da mücadele eden Türkiyemspor'un 14-16 yaş arasındaki erkekler B takımı oyuncuları, antrenman yaptıkları Brandenburg eyaletinin Lindow kentinde aşırı sağcıların saldırısına uğradı.
Futbolcu gençlerin antrenman arasında alışveriş yapmak amacıyla kent merkezindeki Plus adlı süpermarkete gittikleri ve süpermarketin önünde ellerinde sopa ve bıçaklar bulunan aşırı sağcıların önce sözlü, daha sonra da fiziki saldırılarına uğradıkları bildirildi.

Türkiyemspor Yönetim Kurulu Üyesi Nare Yeşilyurt Karakurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 10-15 aşırı sağcının bıçak, sopa ve baltayla saldırdıklarını, bir oyuncunun bacağının balta ile ciddi şekilde yaralandığını söyledi.

Aşırı sağcıların diğer oyuncuları da dövdüklerini ifade eden Karakurt, saldırganların ''Sizleri gaz odalarına göndereceğiz'' şeklinde de tehdit ettiklerini kaydetti.

Genç oyunculara eşlik eden Karakurt, akşam saatlerinde Berlin'e döneceklerini söyledi. Süpermarkete sığınmak isteyen çocukların, ''Sorunlarınızı dışarda halledin'' diyen süpermarket görevlileri tarafından içeriye alınmadıkları da iddia ediliyor.

Savcılığın olayla ilgili olarak soruşturma başlattığı bildirildİ
Bu haber toplam 1124 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri