Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türk Tabipler Birliği eylem yapacak

16.01.2010 16:57
Türk Tabipleri Birliği (TTB) Genel Sekreteri Eriş Bilaloğlu, TTB, SES ve Devrimci Sağlık-İş'in de aralarında bulunduğu sağlık örgütlerinin, Tam Gün Yasa tasarısına karşı iş bırakacak.

 

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Genel Sekreteri Eriş Bilaloğlu, TTB, SES ve Devrimci Sağlık-İş'in de aralarında bulunduğu sağlık örgütlerinin, Tam Gün Yasa tasarısına karşı 19 Ocak Salı günü iş bırakma eylemi yapma kararı aldıklarını bildirdi.

Bilaloğlu, TTB Genel Merkezi'nde SES, Devrimci Sağlık-İş ve bazı sağlık çalışanları dernekleri adına düzenlediği basın toplantısında, TBMM Genel Kurulu'ndaki Tam Gün Yasa Tasarısı görüşmelerine 19 Ocak Salı günü devam edileceğini hatırlattı.

Tasarıya ilişkin eleştirilerini sıralayan Bilaloğlu, hekim ücretleriyle ilgili kamuoyuna yansıtılan rakamların da gerçeği yansıtmadığını savundu.

''İktidarın sağlık çalışanlarının sesine kulak vermek yerine kendi programını uygulamaya devam ettiği'' görüşünü dile getiren Bilaloğlu, ''Bizler, sağlık çalışanlarının örgütleri olarak 19 Ocak 2010 günü tüm gün işimizi gücümüzü bırakıp eylemde olacağız.

Eylemimizin öncelikli talebi mevcut tasarının acilen geri çekilmesidir'' dedi.

Hastaların herhangi bir zarar görmemesi için gerekli tedbirlerin alınacağını kaydeden Bilaloğlu, bunun için acil hastalarla çocuk, hamile, diyaliz, kanser ve yoğun bakım hastası gibi özellikli grupların tedavi ve bakımlarının aksatılmayacağını, servislerde yatarak tedavi görenler için ise gece ve hafta sonu nöbetlerindeki gibi sağlık personelinin görev yapacağını söyledi.

Bilaloğlu, ''Eylemden bir sonuç alamazsanız ne yapacaksınız?'' sorusu üzerine, tasarının yasalaşması halinde 19 Ocak sonrası için de mücadelelerinin süreceğini belirtti.

SES Genel Başkanı Bedriye Yorgun da, Tam Gün Yasa Tasarısı, Hastane Birlikleri Yasa tasarısı ile birlikte değerlendirildiğinde bir özelleştirme yasası olduğunu öne sürdü.

Halkın sağlığı ve sağlıkçıların hiçe sayılması halinde mücadelelerinin devam edeceğini ifade eden Yorgun, radyasyonla çalışanların çalışma sürelerinin artırılacak olmasını da eleştirdi. 

AA

Bu haber toplam 1460 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri