Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türk Telekom avcıları uyardı

05 Ocak 2009 / 17:47
Sinop Telekom İl Müdürlüğü'nce, av yasağının kalkmasıyla birlikte avcıların özellikle kırsal alanlarda yaptıkları avlanmalarda telefon hatlarına zarar verdiği belirtilerek, telefon hatlarına ateş edilmemesini istedi
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Telekom İl Müdürü Fatih Mehmet Bağırıcı, avcıların av sırasında daha dikkatli olmalarını ve telefon hatlarına zarar vermemelerini istedi.

Bağırıcı, "Özellikle ilçe ve köylerimizdeki telefon kesintilerinin büyük çoğunluğu avcıların dikkatsizliğinden meydana geliyor. Avcılarımızın havadan giden plastik kablolarımıza kurşun atmaları özellikle kış şartlarının ağır geçtiği bölgemizde telefon hatlarında büyük problemler meydana getiriyor. Kopan hatlarımıza ulaşmak bizim için oldukça güç oluyor. Özellikle kopan kablolar fiber optikse daha büyük sorunlar yaşanıyor. İnsanlar mağdur oluyor. Avcılarımızı daha dikkatli ve duyarlı olmaya davet ediyoruz. Bir zevk uğruna hasta ve yardıma ihtiyacı olan birçok vatandaşımızın hayatıyla oynandığı unutulmamalıdır" dedi.

Kaynak:
Bu haber toplam 1492 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri