Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türker: "Eve dönüşleri destekliyoruz"

09.11.2009 00:05
DSP Lideri Türker, ’’dağdakilerin getirilmesini ve bunlarla ilgili eve dönüş projesini’’ desteklediklerini belirtti.

Türker, partisinin Diyarbakır, Siirt, Batman, Bitlis, Şırnak ve Şanlıurfa il başkanlarının katılımı ile DSP Batman İl Başkanlığı’nda düzenlenen ’’Demokratik Açılım Değerlendirme’’ toplantısında konuştu.

 

’’Demokratik açılım sürecine ve eve dönüş’’ konularını desteklediğini ifade eden Türker, açılım sürecinin şehit ve gazi ailelerini rahatsız etmeden sürdürülmesi gerektiğini vurguladı.

 

Masum Türker, şu görüşleri dile getirdi:

’’Devletin şu ana kadar bir demokratik açılım projesi yok. Demokratik açılım ile terörün sona erdirilmesi ayrı şeylerdir. Terör ile ilgili olarak da, dağdaki vatandaşlarımızın getirilmesini ve bunlarla ilgili eve dönüş projesini destekliyoruz. Bunlarla ilgili çok fazla sevince boğularak, siyasi rant amacı ile şehit ve gazi aileleri başta olmak üzere toplumun diğer kesimlerinin rahatsız edilmemesi gerekir. Herkes kan dökülmesinin sona ermesini, barışın sağlanmasını istiyor. Biz de bunu istiyoruz. Dönüşleri desteklemek terörün bitirilmesi için yeterli değildir. Dağdan gelişin değil, dağa çıkışında yollarını kapatacak demokratikleşme yönünde gerekli önlemlerin alınması gerekir.’’

 

Bu haber toplam 918 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri