Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türkeş:''Türkeş'in karakterine aykırı "

01 Temmuz 2008 / 10:53
Seval Türkeş, Erciyes Zafer Kurultayı'nın Alparslan Türkeş'in vasiyeti üzerine kesildiği yönündeki iddianın, ''Türkeş'in karakterine aykırı olduğunu'' belirtti
Alparslan Türkeş Vakfı Kurucu Başkanı Seval Türkeş, Erciyes Zafer Kurultayı'nın Alparslan Türkeş'in vasiyeti üzerine belli bir sayıdan sonra kesildiği yönündeki iddianın, ''Türkeş'in karakterine aykırı olduğunu'' belirterek, ''Merhum Alparslan Türkeş'in sağlığında, kanuni şekillere uyarak yapmış olduğu böyle bir vasiyeti kesinlikle yoktur'' dedi.

Seval Türkeş, ilki 26 Ağustos 1990 tarihinde Alparslan Türkeş'in desteği ile yapılan ve geleneksel hale gelen ''Erciyes Zafer Kurultayı'nın belli bir sayıda kesilmesiyle ilgili iddialar'' konusunda yazılı açıklama yaptı.

''Kurultayın sona ermesinin Alparslan Türkeş'in vasiyeti olduğu yolundaki'' iddianın kamuoyuna yansıdığını belirten Seval Türkeş, ''iddianın Türkeş'in karakterine ve misyonuna aykırı olduğunu'' kaydetti.

Seval Türkeş açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

''Merhum Alparslan Türkeş'in sağlığında, kanuni şekillere uyarak yapmış olduğu böyle bir vasiyeti kesinlikle yoktur. Bu hususta sözlü bir vasiyeti ve konuşması da yoktur. Bu konuda ısrarlı olanlar, kamuoyu önünde iddialarını belgelendirmekle mükelleftirler. Bunu yapmadıkları takdirde bu büyük insanın ruhunu incitmiş ve iftira atmış olurlar. Böyle bir şey hiç kimseye yakışmaz. Kimseye de bir şey kazandırmaz.

Temennimiz 19. kurultayın da yapılarak bu geleneğin, benimseyenler tarafından sonsuza kadar sürdürülmesidir.''
Kaynak:
Bu haber toplam 988 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri