Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte Türkiye'nin harika çocukları

10.10.2009 05:20
Babaları bakan ama onlar boş durmuyor! Kimisi mısır satıyor kimisinin de gemisi var. Hele birisi var ki o yine terfi etti.

Yaklaşık 10 yıl önce TBMM’de memur olarak çalışmaya başlayan, Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek’in oğlu Ahmet Çağrı Çiçek, TEKEL’in iştiraki Sigara Sanayii’nde yönetim kurulu üyesi oldu.

TBMM’de memur olarak işe başlayan Çiçek, daha sonra Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na geçti. Çağrı Çiçek’in eşi Seda Çiçek de Türk Akreditasyon Kurumu’nda işe başladı. 5 yıl önce Gölbaşı Patalya Oteli’nde yapılan bir düğünle dünya evine giren Seda ve Çağrı Çiçek çiftinin nikah şahitliğini Başbakan Tayyip Erdoğan yaptı.

MECLİS’TE TARTIŞILDI

Ahmet Çağrı Çiçek ile eşi Seda Çiçek’in kamuda çalışmaları TBMM genel kurulunda tartışılmıştı. Cemil Çiçek’in Genel Kurul salonunda yaptığı bir konuşmada “Bir demokratik ülkede kanun önünde herkes eşittir, dolayısıyla eşit haklardan da yararlanması gerekiyor” açıklaması üzerine, CHP’li Muharrem İnce, AKP hükümetleri döneminde işe başlatılan milletvekili ve bakan çocuklarını açıklamıştı. Bu isimler arasında, Çağrı ve Seda Çiçek de yer aldı. İnce’nin açıklaması üzerine Bakan Çiçek, oğlu ile gelininin “vatandaşlık hakkını” kullanarak işe girdiklerini belirtti ve “Kişilerin bakan yakını olmaları Anayasa ve yasalardan doğan vatandaşlık haklarını kullanmalarına mani teşkil etmez” dedi.

BAKAN ÇOCUKLARI

Çiçek’in oğlunun kamuda yükselişi, dikkatleri bakan çocuklarına çevirdi. Üst düzey isimlerin çocukları ve yaptıkları işler şöyle:

BİLAL ERDOĞAN: (Başbakan Erdoğan’ın oğlu): Harvard Üniversitesi’ndeki eğitiminden sonra Dünya Bankası’nda çalışmaya başladı.

BURAK ERDOĞAN: (Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu): İngiltere’deki eğitiminden sonra, Türkiye'de 2.5 milyon dolara gemi aldı.

CEM ŞAHİN: (TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin’in oğlu): AKP’ye yakınlığıyla bilinen Çalık Grubu'nun avukatlığını yapıyor.

VEYSİ ŞİMŞEK: (Mehmet Şimşek’in amcasının torunu): Mehmet Şimşek tarafından danışmanı olarak atandı.

ERKAN YILDIRIM: (Binali Yıldırım’ın oğlu): Denizcilik şirketi sahibi. İtalya'da 445 bin euroya gemi satın aldı.

AKİF ÖZAK: ( Faruk Özak’ınn oğlu) Bardakta mısır satıyor. Atatürk Havalimanı’nda ikinci şubesini açtı.

Gazeteport

Bu haber toplam 1144 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri