Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türkiye askeri bir Cumhuriyet mi?

03.11.2009 01:11
Mehmet Altan: Darbe belgeleri gerçek. Kamuoyuna yalan söylendi. Açıkça desinler ki, "Burası askeri bir cumhuriyettir" ben de rahat edeyim..
Mehmet Altan dan Serdar Turgut ve Genelkurmaya sert eleştiriler geldi..

Habertürk TV'de Balçiçek Pamir"le Söz Sende"ye katılan gazeteci-yazar Mehmet Altan basına ve genelkurmaya sert eleştiriler yöneltti. Son günlerin en çok konuşulan konularından biri olan Serdar Turgut"un Rojin hakkındaki yazısı ile ilgili şunları söyledi: “Bir köşe yazısında önemli olan kişilerin adını anmadan fikirleri dile getirebilmektir. Konu şahıslar üzerinden götürülür, yazılar bireyler üzerine kurulursa kaçınılmaz olarak magazinleşir ve gerçek gündeminden uzaklaşarak konunun önemini ve ciddiyetini yitirmesine neden olur. Marifet bir fikri kişilerin adını anmadan anlatabilmektir. Ancak yazacak fikri olmayanlar şahıslarla uğraşırlar. Ama maalesef bizim medyamızda bu yaygın bir hastalık. Hatta öylesine ki bizim basınımızdan dünyayla ilgili hiçbir şey öğrenemezsiniz çünkü onlar sadece şahıslarla ilgilidirler, şahıslar üzerine yazı yazarlar.”

"DARBE BELGELERİ GERÇEK"
Altan programda ayrıca geçtiğimiz haftaya damgasını vuran “darbe belgeleri”ni de yorumladı. Darbe belgelerinin gerçek olduğunu savunan Mehmet Altan “Bu konuda kamuoyuna yalan söylendi. Madem öyle, açıkça desinler ki, "Burası askeri
Bu haber toplam 1144 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri