Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türkiye'nin geleceğine vurulan darbe

18.02.2010 01:05
'Kötü çocuk' ihraç edildi! derin devleti, sivil iradenin kalesine tam doksandan golü attıTribünlerde ki milyonlarca seyirci şaşkın! Hakem'in taraflı tutumu gözlerden kaçmıyor!

Hukuk" insanın tarih boyunca ısrarla aradığı ve semavi kitapların da özellikle vurguladığı olmazsa olmaz bir kavramdır. Kur'an'ın dört esasından biri de "adalet ve hukuktur"tur. Hukukta "Birisinin hatası ile başkası cezalandırılamaz", "Hak haktır, büyüğüne küçüğüne bakılmaz. Bir fert, tüm ülkenin selameti için dahi feda edilmez. Toplumun selameti için ferdin hayatı veya hakkı feda edilemez. Hem bir masumun hakkı, bütün halk için dahi iptal edilmez." şeklindeki Kur'anî yaklaşımın insanı merkeze alan "hukuk devleti" arayışlarına yeni açılımlar kazandıracağını düşünmekteyiz.

 Ancak hukukun içine çöreklenmiş statükodan beslenenler var… Bunlar kendi çıkar ve menfaatlerine dokunulduğu zaman hukuku bir kenara iterek milleti kafese alıp kafasına balyoz indirmekten hiç çekinmezler… Asıl işleri de aslında ‘toplum mühendisliği’dir.

İşte kendini halkın üstünde gören demokrasiye, hukuka hiç saygısı olmayanlar en son çetelerin, haksızlığın üstüne giden ve milletin içinden gelmiş değerli bir hukuk adamı olan Erzurum Özel Yetkili Savcısı Osman Şanal'ın yetkililerini elinden alarak adalete ve hukuka en önemlisi Millete balyoz indirdiler… Aynı daha önce Sacit Kayasu, Reşat Petek, Gültekin Avcı ve Ferhat Sarıkaya’ya yaptıkları gibi…

Bu balyozu millete reva görmeyen Gazeteci kimliğiyle Türkiye’de gündem belirleyen Aslan Değirmenci’ ülkeyi sarsan olayın arka yüzünü yazdı:

http://www.habername.com/yazi/aslan-degirmenci-2.-semdinli-vakasi-3608.htm

Bu haber toplam 938 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri