Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türkiye Finans'a ödül

06.01.2010 18:46
Islamic Finance News dergisi, 2009 yılının en iyilerini açıkladı. Sektörün önde gelenleri arasında yapılan Best Islamic Bank anketi 'Ülkeler' kategorisinde, Türkiye’den Türkiye Finans en iyi katılım bankası olarak seçildi.

 

  Türkiye’de “Katılım Bankacılığı” olarak tanımlanan sektörün dünyadaki önde gelen yayınlarından Islamic Finance News dergisi, 2009’un “en iyi” banka ve finansal kuruluşlarını belirledi. Tüm dünyada sektörün en prestijli ödüllerinden biri olarak kabul edilen “Best Islamic Bank” anketi “Ülkeler” kategorisinde, Türkiye Finans, Türkiye’nin “en iyi” katılım bankası olarak belirlendi.   

Dünyada katılım bankacılığının nabzını tutan ve İngilizce yayın yapan Malezya merkezli derginin, her yıl düzenlediği ankete bu yıl 2,605 kişi katıldı. 25 ülkeden katılım bankacılığı alanında hizmet veren bankaların değerlendirildiği ankette diğer ülkelerden ödüle layık görülen bankalar şöyle sıralandı: BNP Paribas (Fransa),Bank of London and the Middle East (İngiltere), Devon Bank (ABD), Global Banking Corporation (Bahreyn); Faisal Islamic Bank (Mısır), Bank Melli (İran), Jordan Islamıc Bank (Ürdün), Kuwait Finance House (Kuveyt), Arap Finance House (Lübnan), Bank Muscat ( Umman), Arap Islamic Bank (Filistin), Qatar Islamic Bank (Katar), Al Rajhi Bank (Suudi Arabistan), Syria International Islamıc Bank (Suriye), Dubai Islamic Bank (B.A.E.), Tadhamon International Islamıc Bank (Yemen), Bank Islam Brunei Darussalam (Brunei), Bank Muamalat Indonesia (Endonezya), CIMB Islamic Bank (Malezya), Islamıc Bank of Thailand (Tayland), Meezan Bank (Pakistan); Islamı Bank Bangladesh (Bangladeş) Amana Investments (Sri Lanka), Muslim Community Co-operative Australia (Avustralya).

Islamic Finance News dergisinin ödülleri 25 Şubat 2010’de Kuala Lumpur ve 8 Mart 2010’da Dubai’de düzenlenecek iki ayrı törenle sahiplerine verilecek. Türkiye Finans 2007 yılında yine aynı dergi tarafından, 2008 yılında ise Global Finance Magazin dergisi tarafından Türkiye’nin en iyi katılım bankası seçilmişti.

Haber7

Bu haber toplam 1536 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri