Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türkiye bu skandalı konuşacak !

11.10.2010 16:49
Ergenekon hakimini adım adım takip ettirmiş !

 

Ergenekon davası tutuklu sanığı Doğu Perinçek'in Genel Başkanı olduğu İşçi Partisi'nin yayın organı Aydınlık dergisi bu haftaki sayısında çok ilginç bir baş yazıyla okurlarının karşısına çıktı.

YazıdaErgenekondavasına bakan İstanbul 13.Ağır Ceza Mahkemesihakimlerinden Sedat Sami Haşıloğlu'nun dakika dakika hangi mekana gittiği kimlerle görüştüğüne yer veriliyor.

İşte 10 Ekim 2010 tarihli Aydınlık'taki o yazısından bir bölüm:

"Yer İstanbul adliyesi önü. 29 Haziran 2010, Salı saat: 12.00 - 13.00 arası. Adliye kapısında bir kişi, birilerini bekliyor. Vatan caddesinden geçmekte olan kişi tanıyor. Ergenekon davalarına bakan 13. Ağır Ceza Mahkemesi üyesi Sedat Sami Haşıloğlu. Aydınlık okuru merak ediyor, izliyor. 30-35 yaşlarında, takım elbiseli iki kişi Haşıloğlu'nun yanına geliyor. Fatih Adliyesi ile İstanbul Emniyet Müdürlüğü birbirine çok yakın iki bina. Aralarında polis araçlarınınbenzinaldığı bir istasyon bulunuyor. Yargıç Haşıloğlu buluştuğu iki kişiyle istasyon bitişiğindeki Emniyet'in yan kapısından içeri giriyor. "

Yazıdan anlaşıldığı kadarıyla Haşıloğlu Aydınlık okuru (!) tarafından adım adım izlenmiş. Metnin ilerleyen bölümünde Haşıoğlu'nun iki sivil TEM ve İstihbarat memuruyla konuştuğu belirtiliyor.

Yazıyı okuduktan sonra insanın aklına "Acaba Ergenekon terör örgütü sanıklarına yakınlığı ile bilinen Aydınlık dergisi davaya bakan diğer hakimleri de izletiyor mu? Bu izlemeler ne kadar süredir yapılıyor? Takipler Vatan caddesindeki polis muhabiri olarak çalışan bazı kişiler tarafından mı yapılıyor? Ayrıca bu bilgileri sayfalarına taşıyarak Hakimlere " Ayağınızı denk alın, her hareketinizi izliyoruz" denilerek göz dağı mı verilmek isteniyor?" soruları geliyor.

Aslında bu gibi yasa dışı izlemeler Aydınlık dergisinin ilk faaliyeti değil. Hatırlanacağı gibi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın JİTEM tarafından yasa dışı dinlenmesinden elde edilen ses kayıtlarını Aydınlık yayınlamıştı. Polis, Aydınlık dergisi Genel Yayın Yönetmeni ve Ergenekon davası sanığı Ufuk Akkaya'nın bürosunda yaptığı aramalarda Jandarma İstihbaratın Başbakan'ın yasa dışı dinlemelerle elde ettiği ses kayıtlarına ulaşmıştı. Bilindiği gibi Eski Jandarma Genel Komutanı Emekli Orgeneral Şener Eruygur döneminde dinleme cihazları için örtülü ödenekten 7 milyon liralık harcanma yapılmıştı. Bu dinleme cihazları Başbakan Erdoğan, eşi Emine Erdoğan, Bakanlar, Kadir Topbaş, Melih Gökçek ve Başbakan'a yakın isimlerin dinlenilmesinde kullanılmıştı. Elde edilen ses kayıtları da ilginç bir habercilik başarısıyla (!) Aydınlık dergisinde yer almıştı.


ZAMAN
 

Bu haber toplam 1436 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri